2009թ. ավարտել է ՀՀ ոստիկանության ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատը։
2009-2012 թթ. աշխատել է ՀՀ ոստիկանության իրավաբանական վարչության իրավական փորձաքննությունների բաժնում նախ՝ որպես տեսուչ, ապա՝ ավագ տեսուչ։
2012-2013 թթ. աշխատել է ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 1-ին (կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման) վարչության 3-րդ (ֆինանսավարկային համակարգում կատարվող հանցագործությունների, փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի) բաժնում օպերլիազոր։
2014-2018 թթ. աշխատել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազ։
2020 թվականի հունիսի 22-ի Բարձրագույն դատական խորհրդի թիվ ԲԴԽ-38-Ո-86 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությամբ՝ ՀՀ նախագահի 2020թ. հունիսի 26-ի թիվ ՆՀ-132-Ա հրամանագրով նշանակվել է Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր։
2021թ. մարտի 26-ի ՀՀ վարչապետի թիվ 298-Ա որոշմամբ նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ։
2021թ. մարտի 31-ի ՀՀ նախագահի թիվ ՆՀ-55-Ա հրամանագրով նշանակվել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ։
2024թ. հունվարի 12-ին ՀՀ նախագահի հրամանագրով ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից և նույն օրը ՀՀ վարչապետի թիվ 35֊Ա որոշմամբ նշանակվել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ:
2025թ. հունիսի 18-ին ՀՀ վարչապետի թիվ 517֊Ա որոշմամբ նշանակվել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունները կատարող:
2025թ. հունիսի 28-ին ՀՀ վարչապետի թիվ 570֊Ա որոշմամբ նշանակվել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն:

В 2009 г. окончил бакалавриат юридического факультета Академии Полиции РА.
В 2009-2012 гг. работал в отделе правовых экспертиз Юридического управления Полиции РА, сначала в качестве инспектора, потом – старшего инспектора.
В 2012-2013 гг. работал оперуполномоченным в третьем отделе (по борьбе с преступлениями в финансово-кредитной системе, отмыванием денег и финансированием терроризма) Первого управления (по противодействию коррупции и преступлениям против экономической деятельности) Главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции РА.
В 2014-2018 гг. работал прокурором в Прокуратуре административных округов Кентрон и Норк-Мараш г. Еревана.
По предложению, представленному решением Высшего судебного совета N ВСС-38-Р-86 от 22 июня 2020 г., Указом Президента РА N УП-132-А от 26 июня 2020 г. назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции Лорийской области.
Решением Премьер-министра РА N 298-А от 26 марта 2021 г. назначен заместителем председателя Следственного комитета РА.
Указом Президента РА N УП-55-А от 31 марта 2021 г. назначен заместителем директора Службы национальной безопасности РА.
12 января 2024 г. Указом Президента РА освобожден от занимаемой должности и в тот же день Решением Премьер-министра РА N 35-А назначен заместителем директора Службы национальной безопасности РА.
18 июня 2025 г. Решением Премьер-министра РА N 517-А назначен исполняющим обязанности директора Службы национальной безопасности РА.
28 июня 2025 г. Решением Премьер-министра РА N 570-А назначен директором Службы национальной безопасности РА.