Քրիստիննե Գրիգորյան.
Քրիստիննե Գրիգորյանը ծնվել է 1981 թվականի օգոստոսի 27-ին, Սևան քաղաքում։ Ունի բարձրագույն կրթություն երկու մասնագիտությամբ՝ արևելագիտություն և իրավաբանություն։
Քրիստիննե Գրիգորյանն ունի պետական կառավարման համակարգում աշխատանքի 18 տարվա փորձառություն։ Նա հանրային ծառայության տարբեր պաշտոններում ծառայել է ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմում, ՀՀ արդարադատության նախարարությունում, ՀՀ առաջին փոխվարչապետի աշխատակազմում։
2019թ. հուլիսին ՀՀ Վարչապետի որոշմամբ նշանակվել է Արդարադատության նախարարի տեղակալի, իսկ 2021թ. Ապրիլին` Արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնում։
2022թ. հունվարին ՀՀ Ազգային ժողովի կողմից ընտրվել է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնում, որում պաշտոնավարել է մինչև 2023թ. հունվարը, երբ հրաժարականի դիմում է ներկայացրել։

Начальник Службы внешней разведки
Кристинне Григорян родилась 27 августа 1981 года в городе Севане. Имеет высшее образование по двум специальностям: востоковедение и юриспруденция.
Кристинне Григорян имеет 18-летний опыт работы в сфере государственного управления. Работала на различных должностях государственной службы в аппарате Национального Собрания, министерстве юстиции, аппарате первого вице-премьера Республики Армения.
В июле 2019 года решением премьер-министра Республики Армения была назначена на должность заместителя министра юстиции, а в апреле 2021 года - на должность первого заместителя министра юстиции.
В январе 2022 года избрана Национальным Собранием Республики Армения на должность Защитника прав человека Республики Армения, занимала эту должность до января 2023 года, когда подала заявление об отставке.
4 октября 2023 года решением премьер-министра назначена начальником Службы внешней разведки Республики Армения.