Պետական պահպանության ծառայության պետ
1996-2002 թթ․ ծառայել է ՀՀ ՆԳՆ ներքին զորքերում՝ զբաղեցնելով դասակի հրամանատարի, վաշտի հրամանատարի պաշտոններ։
2002-2005 թթ․ աշխատել է «Մետրոպոլ» ՍՊԸ-ում՝ որպես անվտանգության աշխատակից։
2005-2008 թթ․ ծառայել է ՀՀ ազգային անվտանգության մարմինների պետական պահպանության ծառայությունում՝ զբաղեցնելով սպայի, 2008-2009 թթ․՝ ավագ սպայի, 2009-2018 թթ․՝ ավագ թիկնապահի, 2018-2021 թթ․՝ բաժանմունքի պետի, 2021-2021 թթ․` բաժնի պետի, 2021-2023 թթ․՝ գնդի հրամանատարի պաշտոնները։
2023 թ․ մայիսի 2-ին ՀՀ վարչապետի որոշմամբ նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության պետական պահպանության ծառայության պետի տեղակալ,
2023 թ․ սեպտեմբերի 9-ին՝ Հայաստանի Հանրապետության պետական պահպանության ծառայության պետի պարտականությունները կատարող։
2024 թ․ մարտի 4-ին ՀՀ վարչապետի որոշմամբ նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության պետական պահպանության ծառայության պետ։
Ունի գնդապետի զինվորական կոչում։
Պարգևատրվել է «Մարտական ծառայության» մեդալով, ՀՀ ԱԱԾ, ՀՀ ոստիկանության և ՀՀ ՊՆ գերատեսչական մեդալներով և կրծքանշաններով։

Начальник Службы государственной охраны
В 1996-2002 годах служил во внутренних войсках МВД Республики Армения, занимая должности командира взвода и командира роты.
С 2002 по 2005 год работал в ООО “Метрополь” сотрудником службы безопасности.
В 2005-2008 гг. служил в Службе государственной охраны органов национальной безопасности Республики Армения офицером, в 2008-2009 гг. - старшим офицером, в 2009-2018 гг. - старшим телохранителем, в 2018-2021 гг. - начальником отделения, в 2021 г. - начальником отдела, в 2021-2023 гг. - командиром полка.
2 мая 2023 года решением премьер-министра Республики Армения назначен заместителем руководителя Службы государственной охраны Республики Армения.
9 сентября 2023 года назначен и.о. руководителя Службы государственной охраны Республики Армения.
4 марта 2024 года решением премьер-министра назначен рукоодителем Службы государственной охраны Республики Армения.
Имеет воинское звание полковника.
Награжден медалью “За боевые заслуги”, ведомственными медалями и орденами СНБ, полиции и министерства обороны Республики Армения.