2002 – 2006թթ. - Երևանի պետական համալսարան, իրավագիտության ֆակուլտետ, բակալավրիատ
2009 – 2014թթ. - Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, բժշկական իրավունքի ամբիոնի դասախոս
2014թ. - ՀՀ արդարադատության ակադեմիա, դասախոս (ՀՀ վարչական դատարանի դատավորների ամենամյա վերապատրաստում)
2011 - 2014թթ. - ՀՀ արդարադատության նախարարություն, նախարարի առաջին տեղակալի օգնական (փորձագետ-խորհրդատու)
2014թ. - ՀՀ արդարադատության նախարարություն, օրենսդրության վերլուծության և կատարելագործման վարչության պետի պաշտոնակատար, այնուհետև՝ վարչության պետ
2014 – 2018թթ. - ՀՀ Նախագահի աշխատակազմ, իրավաբանական վարչության խորհրդատու
2015թ.-ից՝ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարան, սահմանադրական և մունիցիպալ իրավունքի ամբիոնի և պետության և իրավունքի տեսության և պատմության ամբիոնի դասախոս
2018թ. հունվարի 8-ից՝ ՀՀ կառավարության աշխատակազմի սոցիալական վարչության պետի պաշտոնակատար
2018-2019 թթ.- վարչապետի աշխատակազմի սոցիալական վարչության պետ
2019 թ. ապրիլի 10-ից՝ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ
Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու է: Վերապատրաստվել է ԱՄՆ-ում (Հավայի նահանգի Ներկայացուցիչների պալատ և Արդարադատության նախարարություն), Հունգարիայում (Կենտրոնական Եվրոպայի համալսարանի հանրային քաղաքականության դպրոց), Ավստրիայում (Վիեննայի միացյալ ինստիտուտ), Գերմանիայում (Հերթիի կառավարման դպրոց) և այլն:

24 августа 1985 года, г. Ереван
2008-2011 гг. – Академия государственного управления Республики Армения, общественное право, аспирантура.
2006-2011 гг. – министерство здравоохранения Республики Армения, специалист первой категории отдела правового обеспечения
2009-2014 гг. – Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, преподаватель кафедры медицинского права
2011-2014 гг. – министерство юстиции Республики Армения, помощник (эксперт-консультант) первого заместителя министра
2014 г. – министерство юстиции Республики Армения начальник управления анализа и совершенствования законодательства
2014-2018 гг. – аппарат президента Республики Армения, советник юридического управления
С 2015 г. – Российско-армянский (Славянский) университет, преподаватель кафедры правовой теории и конституционного права
2018 г. – начальник социального департамента аппарата правительства Республики Армения
2018-2019 гг. – начальник социального департамента аппарата премьер-министра Республики Армения
10 апреля 2019 года назначен заместителем руководителя аппарата премьер-министра.
Кандидат юридических наук. Прошел переподготовку в США (Палата представителей штата Гавайи и Министерство юстиции), Венгрии (Школа общественной политики Университета Центральной Европы), Австрии (Объединенный венский институт), Германии (Школа управления Hertie) и др.