Պետաիրավական վարչություն
2010-2014 թթ․ - Երևանի պետական համալսարան, միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի «Միջազգային հարաբերություններ» բաժնի բակալավրիատ
2014-2016 թթ․- Երևանի պետական համալսարան, միջազգային իրավունք մասնագիտացմամբ մագիստրատուրա (գերազանցությամբ)
2017 թ.-ից - Երևանի պետական համալսարան, իրավագիտության ֆակուլտետի միջազգային և եվրոպական իրավունքի ամբիոնի հայցորդ
2021-2022 թթ.-Հայաստանի դիվանագիտական դպրոց
2014-2017 թթ.- Փակ բաժնետիրական ընկերությունում անձնակազմի կառավարման բաժնի աշխատակից
2018 թ. - ՀՀ կառավարության աշխատակազմի հակակոռուպցիոն ծրագրերի մոնիթորինգի բաժնի փորձագետ
2018-2019 թթ. - ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի հակակոռուպցիոն ծրագրերի և մոնիթորինգի վարչության մասնագետ
2019-2025 թթ. - ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի պետաիրավական վարչության փորձագետ, այնուհետև՝ ավագ մասնագետ, այնուհետև՝ գլխավոր մասնագետ
2021-2025 թթ. – Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի հասարակական և հումանիտար գիտությունների ամբիոնի դասախոս
2021 թ.-ից ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայում դասախոս՝ լրացուցիչ կրթության ծրագրի շրջանակներում
2025 թ. նոյեմբերից՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի պետաիրավական վարչության պետ
2015 թ. ԴԱԱԴ հիմնադրամի կրթաթոշակով սովորել է Գերմանիայի Տրիեր քաղաքի համալսարանի (University of Trier) ամառային դասընթացի շրջանակներում:
Գիտական զեկույցներով հանդես է եկել 2023 թ. Լոնդոնի համալսարանում, 2019 թ.Վիեննայի կիրառական գիտությունների համալսարանում կայացած և այլ միջազգային գիտաժողովների շրջանակներում:
Վերապատրաստվել է Նիդերլանդներում (Օրենքի գերակայության ուսուցման ՄԱՏՐԱ ծրագիր), Լատվիայում (Ռիգայի իրավունքի բարձրագույն դպրոց), Սինգապուրում (Սինգապուրի համագործակցության ծրագրի շրջանակներում կառավարման թեմայով դասընթաց), Լիտվիայում (Հակակոռուպցիոն քաղաքականության և բարեվարքության վերաբերյալ ամառային դպրոց), ՌԴ նախագահին կից ժողովրդական տնտեսության և հանրային կառավարման ակադեմիայում («Պետական կառավարման համակարգի ESG փոխակերպում» թեմայով դասընթաց) և այլն:
Հանդիսանում է ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչ Քննչական կոմիտեի կարգապահական հանձնաժողովում և ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի խորհրդի անդամ:

Государственно-правовой департамент
2010-2014 гг․ — Ереванский государственный университет, бакалавриат по специальности «Международные отношения» факультета международных отношений.
2014-2016 гг․ — Ереванский государственный университет, магистр международного права.
С 2017 г. — Ереванский государственный университет, юридический факультет, кафедра международного и европейского права, соискательница.
2021-2022 гг. — Дипломатическая школа.
2014-2017 гг. — Сотрудник отдела управления персоналом в ЗАО.
2018 г. — эксперт отдела мониторинга антикоррупционных программ правительства Республики Армения.
2018-2019 гг. — специалист Департамента антикоррупционных программ и мониторинга аппарата премьер-министра Республики Армения.
2019-2025 гг. — эксперт, затем — старший специалист, позднее — главный специалист государственно-правового департамента аппарата премьер-министра Республики Армения.
2021-2025 гг. — преподаватель кафедры социальных и гуманитарных наук Государственного института физической культуры и спорта Армении.
С 2021 г. — преподаватель Академии государственного управления Армении в рамках программы дополнительного образования.
С ноября 2025 г. — начальник государственно-правового департамента аппарата премьер-министра Республики Армения.
2015 г. — обучалась в University of Trier (Германия) в рамках летней школы.
Выступала с научными докладами в Лондонском университете (2023), Венском университете прикладных наук (2019) и на других международных конференциях.
Проходила переподготовку в Нидерландах (программа MATRA), Латвии (Рижская высшая школа права), Сингапуре (курс по управлению в рамках Программы сотрудничества Сингапура), Литве (Летняя школа по антикоррупционной политике и добропорядочности), Российской академии народного хозяйства и государственной службы при президенте Российской Федерации и др.
Является представителем правительства в Дисциплинарной комиссии Следственного комитета и членом Совета Академии государственного управления Армении.