Վարչապետի խորհրդականի ժամանակավոր պաշտոնակատար հասարակական հիմունքներով
2002-2004 թթ. - Երևանի պետական համալսարան՝ սոցիալական աշխատանք և սոցիալական քաղաքականություն, հեռուսուցման ծրագիր
1998 թվականից «Լիարժեք կյանք» ներառական հասարակության խթանման ՀԿ, հիմնադիր - նախագահ
2007-2012թթ․ «Լիարժեք կյանք» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր
2022 թվականից Հայաստանի Բոչիայի ազգային ասոցիացիա ՀԿ, հիմնադիր - նախագահ
2023թ. հունվարի 19-ին նշանակվել է Վարչապետի խորհրդական հասարակական հիմունքներով
2013թ. մասնակցել է Բրիտանական խորհրդի «IDEAS․ ներառական որոշումներ հավասար և հաշվետու հասարակության համար» միջազգային ծրագրին(մասնագիտական վերապատրաստման վայրը՝ Հորդանանի մայրաքաղաք Աման):
2014թ. մասնակցել է ԱՄՆ Պետքարտուղարության «ԱՄՆ/Հայաստան Սպորտը Հանուն Հաջողության, Հաշմանդամություն ունեցող երիտասարդների համար հնարավորությունների ընդլայնում» փորձի փոխանակման ծրագրին: (MIUSA, Հաշմանդամություն ունեցող անձանց ներառման և անկախ կյանքի թեմայով մասնագիտական վերապատրաստման նահանգը՝ Օրեգոն)
2016թ. մասնակցել է ԱՄՆ Պետքարտուղարության «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց համաշխարհային իրավունքներն հիմա» միջազգային ծրագրին(մասնագիտական վերապատրաստման վայրը՝ Վաշինգտոն ԿՇ նահանգ):
2016թ. մասնակցել է Չեխիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության «Ընտրական գործընթացների հասանելիությանը հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար» միջազգային ծրագրին(մասնագիտական վերապատրաստման վայրը՝ Պրահա ):
2017 թվականից Հաշմանդամություն ունեցող անձանց հարցերով զբաղվող ազգային պլատֆորմ ոչ ֆորմալ ցանցի(միավորում է 10 ՀԿ) համակարգող

Советник Премьер-министра на общественных началах
С 1998 года - НПО по продвижению инклюзивного общества «Полноценная жизнь», основатель–председатель.
2007-2012 гг. - главный редактор еженедельной газеты «Полноценная жизнь»
С 2022 года - НПО Армянская национальная ассоциация Boccia, основатель–председатель.
С 19 января 2023 года назначен советником премьер-министра на общественных началах.
В 2013 г. принял участие в международной программе Британского Совета «IDEAS. инклюзивные решения для равноправного и подотчетного общества».
В 2014 г. принял участие в программе обмена опытом государственного департамента США «США/Армения: Спорт ради успеха, расширения возможностей молодежи с ограниченными возможностями» (MIUSA).
В 2016 г. участвовал в международной программе государственного департамента США «Глобальные права людей с ограниченными возможностями сейчас».
В 2016 г. участвовала в международной программе МИД Чехии «Доступ к избирательным процессам для лиц с ограниченными возможностями».
С 2017 г. координатор неформальной сети «Национальная платформа», занимающейся вопросами людей с ограниченными возможностями (объединяет 10 НПО).