Աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ
1997-2004 թթ. - Երևանի պետական համալսարան, Արևելագիտության ֆակուլտետ, արաբական բաժին, մասնագիտությունը` արաբագիտություն, որակավորումը` արևելագիտության մագիստրոս
1999- 2000 թթ. - Կահիրեի պետական համալսարան, Պատմության ֆակուլտետ
2004 – 2007 թթ. - ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ, հայցորդ
2014 թ. - Թաֆթսի համալսարան, Ֆլեթչերի անվան իրավունքի և դիվանագիտության դպրոց
2004-2009 թթ. - ՀՀ ԿԱ մաքսային պետական կոմիտե, Միջազգային հարաբերությունների բաժին, առաջատար մասնագետ, մաքսային տեսուչ, ավագ մաքսային տեսուչ, բաժնի պետ
2009 - 2013 թթ. - ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտե, Միջազգային հարաբերությունների բաժնի պետ
2011-2012 թթ. - Համաշխարհային մաքսային կազմակերպություն (Բրյուսել, Բելգիա), Ինստիտուցիոնալ զարգացման վարչություն, մասնագիտացված աշխատակից
2013 - 2014 թթ. - ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտե, Գործարար միջավայրի հետազոտման և մոնիտորինգի բաժնի պետ
2014 - 2015 թթ. - ՀՀ ֆինանսների նախարարություն, Միջազգային համագործակցության վարչության պետի տեղակալ
2015 - 2016 թթ. - ՀՀ ֆինանսների նախարարություն, Եվրասիական տնտեսական միության հետ համագործակցության վարչության պետի տեղակալ
2016 – 2019 թթ. - ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտե, Միջազգային համագործակցության վարչություն, Եվրասիական տնտեսական միության հետ համագործակցության բաժնի պետ

13 октября 1980 г., г. Ереван
1997-2004 гг. - Ереванский государственный университет, факультет востоковедения, кафедра арабистики, специализация - арабистика, квалификация - магистр востоковедения
1999- 2000 гг. - Государственный университет Каира, исторический факультет
2004 – 2007 гг. - Институт востоковедения НАН Армении, соискатель
2014 г. - Школа права и дипломатии имени Флетчера при университете Тафтса
2004-2009 гг. - Государственный таможенный комитет при правительстве Армении, отдел международных отношений, ведущий специалист, таможенный инспектор, старший таможенный инспектор, начальник отдела
2009 - 2013 гг. - Комитет государственных доходов при правительстве Армении, начальник отдела международных отношений
2011-2012 тт. - Всемирная таможенная организация (Брюссель, Бельгия), департамент институционального развития, специалист
2013 - 2014 гг. - Комитет государственных доходов при правительстве Армении, начальник отдела исследования и мониторинга предпринимательской среды
2014 - 2015 гг. - министерство финансов Армении, заместитель начальника отдела международного сотрудничества
2015 - 2016 гг. - министерство финансов Армении, заместитель начальника управления сотрудничества с ЕАЭС
2016 – 2019 гг. - Комитет государственных доходов при правительстве Армении, департамент международного сотрудничества, начальник отдела сотрудничества с ЕАЭС