Խոսրով Հարությունյան
1972-1977թթ. Բյուրականի օպտիկա-մեխանիկական լաբորատորիա՝ ինժեներ, ավագ ինժեներ, խմբի ղեկավար, տեխնիկական բաժնի վարիչ
1977-1984թթ. Հայկական ՍՍՀ գիտությունների ակադեմիա՝ ռադիոֆիզիկայի և էլեկտրոնիկայի հատուկ կոնստրուկտորական բյուրոյի պետ, ռադիոֆիզիկական չափումների հատուկ կոնստրուկտորական բյուրոյի փորձարարական արտադրամասի պետ, բաժնի վարիչ
1984թ. «Հայավտո» գործարան՝ արտադրական-դիսպետչերական բաժնի պետ
1984-1986թթ. Աշտարակի թիվ 2 «Անուշ» կարի ֆաբրիկա՝ տնօրեն
1986-1987թթ. Չարենցավանի կարի ֆաբրիկա՝ տնօրեն
1987-1990թթ. Չարենցավանի քաղխորհրդի գործկոմի նախագահ
1990-1992թթ. ՀՀ Գերագույն խորհուրդ՝ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ
1992-1993թթ. ՀՀ վարչապետ
1993-1996թթ. ՀՀ Գերագույն խորհուրդ (Ազգային ժողով)՝ պատգամավոր, ֆինանսաբյուջետային հարցերի հանձնաժողովի քարտուղար, պետաիրավական մշտական հանձնաժողովի անդամ
1996-1998թթ. ՀՀ կառավարություն՝ ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական
1998-1999թթ. ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ
1999-2000թթ. ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար
2000-2002թթ.- ՀՀ նախագահի խորհրդական, Հայաստանում քրիստոնեության պետական կրոն հռչակման 1700-ամյակի տոնակատարության կազմակերպման պետական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, միջոցառումների գլխավոր համակարգող

30 мая 1948 г., г. Ереван
1972-1977 гг. – Бюраканская оптико-механическая лаборатория: инженер, старший инженер, руководитель группы, заведующий техническим отделом
1977-1984 гг. – Академия наук Армянской ССР: начальник Специального конструкторского бюро радиофизики и электроники, начальник экспериментального цеха, заведующий отделом Специального конструкторского бюро радиофизических измерений
1984 г. – начальник производственно-диспетчерского отдела завода «Армавто»
1984-1986 гг. – директор Аштаракской швейной фабрики №2 «Ануш»
1986-1987 гг. – директор Чаренцаванской швейной фабрики
1987-1990 гг. – председатель исполкома Чаренцаванского горсовета
1990-1992 гг. – Верховный Совет РА: член постоянной комиссии по вопросам местного самоуправления, председатель постоянной комиссии по вопросам местного самоуправления
1992-1993 гг. – Премьер-министр РА
1993-1996 гг. – Верховный Совет (Национальное Собрание) РА: депутат, секретарь комиссии по финансово-бюджетным вопросам, член постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам
1996-1998 гг. – Правительство РА – главный советник Премьер-министра РА
1998-1999 гг. – Председатель Национального Собрания РА
1999-2000 гг. – Министр территориального управления РА
2000-2002 гг. - Советник Президента РА, заместитель председателя Государственной комиссии по организации празднования 1700-летия провозглашения христианства государственной религией в Армении, главный координатор мероприятий