29 փետրվարի, 1964թ.,  ք. Երևան
1992- 1996 թթ. - Ազգային ինքնորոշում միավորում (ԱԻՄ) կուսակցության խորհրդի նախագահ, ԱԻՄ փոխնախագահ, պատասխանատու քարտուղար
1997-1998 թթ. - «Լրագիր» օրաթերթի խմբագրի պաշտոնակատար
2000-2002 թթ. - ՀՀ Կառավարությանն առընթեր Կրոնի գործերի պետական խորհուրդ` առաջին կարգի մասնագետ
2002 – 2004 թթ. - ՀՀ կառավարության աշխատակազմ` սոցիալական հարցերի վարչության առաջատար մասնագետ
2004 – 2008 թթ. - ՀՀ կառավարության աշխատակազմ` ազգային փոքրամասնությունների և կրոնի հարցերի վարչության ռեֆերենտ
2008թ. հունիսից  ՀՀ կառավարության աշխատակազմ` ազգային փոքրամասնությունների և կրոնի հարցերի բաժնի պետ
ՀՀ տարանուն թերթերում և ամսագրերում տպագրվել են հարյուրից ավելի վերլուծական, հայեցակարգային և հրապարակախոսական բնույթի ակնարկներ ու հոդվածներ,
ԱՄՆ-ի Սահմանադրության հայերեն առաջին թարգմանությունը տպագրվել է «Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Սահմանադրությունը» ձեռնարկում (Հենրիկ Խաչատրյան, Երևան հրատ. 1991թ.),
Հեղինակել է ԱԻՄ-ի հրատարակած «Սահմանադրություն Սահմանադիր Ժողովի միջոցով» գրքույկը` 1992թ., ինչպես նաև կրոնի ոլորտի ուսումնասիրությանը վերաբերող տեղեկատվական գրքույկներ,
Իրականացրել է ԱՄՆ-ի «Հայ Իրավաբանների Միության»կողմից «Սահմանադրության մասին լավագույն աշխատության համար» սահմանված ծրագիր-մրցույթը` 1993-1994 թթ.:
2004 թ. նախաձեռնել է ՀԱԵ Արարատյան հայրապետական թեմի առաջնորդարանի «Զվարթնոց» տեղեկատվական-վերլուծական կենտրոնի և համանուն կայքի ստեղծումը և մինչև 2010թ. եղել է կայքի գիտական խմբագիրը:

Ереванская средняя школа №67 г. Еревана
1992-1996 гг. – председатель Совета партии «Объединение национальное самоопределение» (ОНС), вице-председатель, ответственный секретарь ОНС
1997-1998 гг. – исполняющий обязанности редактора газеты «Лрагир»
2000-2002 гг. – Государственный совет по делам религии при Правительстве РА, специалист первой категории
2002-2004 гг. – Аппарат Правительства РА, ведущий специалист управления по социальным вопросам
2004-2008 гг. – Аппарат Правительства РА, референт управления по вопросам национальных меньшинств и религии.
В распространенных в РА газетах и журналах напечатано более сотни очерков и статей аналитического, концептуального и публицистического характера.
Первый армянский перевод Конституции США напечатан в пособии «Конституция Соединенных Штатов Америки» (Генрик Хачатрян, изд. Ереван, 1991 г.).
Автор изданной в 1992 г. ОНС книжки «Конституция посредством Учредительного Собрания», а также информационных книжек, относящихся к изучению сферы религии.
В 1993-1994 гг. осуществил учрежденную «Союзом армянских юристов» программу-конкурс «За лучшую работу о Конституции».
В 2004 г. инициировал создание информационно-аналитического центра «Звартноц» Араратской Патриаршей епархии ААЦ и одноименного сайта и до 2010 года являлся научным редактором сайта.