Փոխվարչապետի օգնական
2008-2012թթ. Երեւանի պետական համալսարան,ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետ, բանասիրության բակալավրի աստիճան և ուսուցչի որակավորում «անգլերեն լեզու և գրականություն» մասնագիտությամբ
2012-2015թթ. Երեւանի պետական համալսարան միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ,միջազգային հարաբերությունների մագիստրոսի որակավորում
2013-2015թթ. ՀՀ ֆինանսների նախարարության միջազգային համագործակցության
վարչություն, փորձագետ
2017- 2018թթ. ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժին, փորձագետ
2018թ.-2019թ. հուլիս ՀՀ ոստիկանության հասարակական կարգի ապահովման վարչության քարտուղարություն, առաջատար մասնագետ

14 августа 1991 г., г. Ереван
2008-2012 гг. - Ереванский государственный университет, факультет романо-германской филологии, степень бакалавра филологии, квалификация преподавателя по специальности «Английский язык и литература».
2012-2015 гг. - Ереванский государственный университет, факультет международных отношений, степень магистра международных отношений.
2013-2015 гг. - департамент международного сотрудничества министерства финансов Республики Армения, эксперт.
2017-2018 гг. - департамент информации и общественных связей министерства финансов Республики Армения, эксперт.
2018-2019 гг. - секретариат департамента по обеспечению общественного порядка полиции Республики Армения, ведущий специалист.