Աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ
2005թ. ավարտել է Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական համալսարան ճանապարհային և օդանավակայանների շինարարության ֆակուլտետ: Մագիստրոսի կոչում Քաղաքաշինության ոլորտում
2006թ. մասնակցել է «ճանապարհային ոլորտի կառավարում» մասնագիտական դասընթացների՝ մաս I – Շվեդիա
2007թ. մասնակցել է «ճանապարհային ոլորտի կառավարում» մասնագիտական դասընթացների՝ մաս II – Սերբիա
2008թ. ավարտել է Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական համալսարանի ասպիրանտուրան
2012թ. ավարտել է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան, պետական կառավարման մասնագետ է
2015թ. հուլիս-օգոստոս ամիսներին սովորել է Ալաբամայի համալսարանի (ԱՄՆ) Քաղաքաշինության և բնապահպանական ճարտարագիտության ֆակուլտետում, մասնակցել է պոլիմերային ասֆալտի հետազոտությունների
2005-2007թթ.- «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում ՝ որպես տեխնիկական ծառայության ղեկավարի կրտսեր օգնական
2007-2010թթ.- «Ճաննախագիծ ինստիտուտ» ՍՊԸ-ում ՝որպես փոխտնօրեն
2010-2013թթ. ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարություն, Տրանսպորտի ԾԻԳ պետական հիմնարկի ճանապարհային ծրագրերի իրականացման բաժնի պետ
2013-2014թթ. ՀՀ վերահսկիչ պալատի 5-րդ վարչության մասնագետ
2014-2015թթ. ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարություն,«Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման կազմակերպություն» ՊՈԱԿ-ի գլխավոր ինժեներ
2015-2018թթ. «Ճաննախագիծ ինստիտուտ» ՍՊԸ-ում՝ որպես փոխտնօրեն
2018 թվականի հունիսի 6-ին նշանակվել է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ:
2019 թվականի հունիսի 4-ին նշանակվել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ
2020 թվականի փետրվարի 3-ին նշանակվել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի խորհրդական
2020 թվականի նոյեմբերի 20-ին նշանակվել է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար
2021 թվականի օգոստոսին նշանակվել է ՊԵԿ նախագահի խորհրդական
2021թ. հոկտեմբերի 7-ին նշանակվել է Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ
Տեխնիկական գիտությունների թեկնածու է, մասնագիտություն՝ «Շինարարական կառույցներ, շենքեր և շինանյութեր»:
Արտոնագրեր - Գրանցված պրոֆեսիոնալ ինժեներ է, Մերիլենդ նահանգի պրոֆեսիոնալ ճարտարագետների խորհրդի կողմից լիցենզավորված ճարտարագետ է, PE: 47351:

20 ноября 1983 г., г. Ереван
2005 г. - окончил факультет строительства дорог и аэропортов Ереванского государственного университета архитектуры и строительства. Степень магистра в сфере градостроительства.
2006 г. - принял участие в профессиональных курсах “Управление дорожной сферы”, ч. 1 - Швеция.
2007 г. - принял участие в профессиональных курсах “Управление дорожной сферы”, ч. 2 - Сербия.
2008 г. - окончил аспирантуру Ереванского государственного университета архитектуры и строительства.
2012 г. - окончил Академию государственного управления Республики Армения.
Июль-август 2015 г. - учился на факультете градостроительства и экологического инженерного дела Университета Алабамы (США), принимал участие в исследованиях полимерного асфальта.
2005-2007 гг. - младший помощник руководителя технической службы международного аэропорта “Звартноц”.
2007-2010 гг. - замдиректора ООО “Институт дорпроект”.
2010-2013 гг. - начальник отдела дорожных программ государственного учреждения “Организация по реализации транспортных программ” министерства транспорта и связи Республики Армения.
2013-2014 гг. - специалист 5-го управления Контрольной палаты Республики Армения.
2014-2015 гг. - главный инженер ГНКО “Организация по реализации инвестиционной программы дорожного коридора Север-Юг” министерства транспорта и связи Республики Армения.
2015-2018 гг. - замдиректора ООО “Институт дорпроект”.
6 июня 2018 г. назначен заместителем министра транспорта, связи и информационных технологий Республики Армения.
4 июня 2019 г. назначен заместителем министра территориального управления и инфраструктур Республики Армения.
3 февраля 2020 г. назначен советником вице-премьера Республики Армения Тиграна Авиняна.
1 ноября 2020 г. назначен руководителем офиса вице-премьера Тиграна Авиняна
В августе 2021 года назначен советником председателя Комитета государственных доходов
7 октября 2021 года назначен заместителем руководителя аппарата премьер-министра.
Кандидат технических наук, специализация - “Строительные конструкции, здания и строительные материалы”.
Лицензии - зарегистрированный профессиональный инженер, лицензированный Советом профессиональных инженеров штата Мэриленд инженер - PE: 47351: