1967թ. հուլիսի 25, Սյունիքի մարզ, ք. Մեղրի
1984-1988թթ. – Ընդունվել և ավարտել է ՌԴ Կ․ Վորոշիլովի անվան ԽՍՀՄ ՊԱԿ բարձրագույն սահմանապահ ռազմաքաղաքական ուսումնարանը, մասնագիտությունը՝ ռազմաքաղաքական համազորային, որակավորումը՝ սպա բարձրագույն ռազմաքաղաքական կրթությամբ
1988-1991թթ․ - ԽՍՀՄ ՊԱԿ Անդրկովկասյան 40-րդ ՍՋ սահմանապահ ուղեկազմի պետի տեղակալ ռազմաքաղաքական գծով
04․1992-11․1992 – ՀՀ ՊՆ ՍԶ վարչության 1-ին ՍՋ Մեղրիի պարետատան պարետ
1993թ․-2023թ․ դեկտեմբեր – զբաղեցրել է տարբեր պաշտոններ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում՝ օպեր լիազորից մինչև մարզային վարչության պետ
2023թ․ դեկտեմբերի 7-ին նշանակվել է ՀՀ Վայոց ձորի մարզպետ:
ԱԱԾ պահեստազորի գնդապետ է։
Պարգևատրվել է ՀՀ ԱԱԾ և ՊՆ պատվոգրերով, կրծքանշաններով և շքանշաններով։ 1995թ․ անցել է ՀՀ Ազգային անվտանգության նախարարության բարձրագույն դասընթացներ:
1997թ. անցել է ՀՀ Ներքին գործերի և Ազգային անվտանգության նախարարության բարձրագույն դասընթացներ (Օպերատիվ կազմի որակավորման բարձրացման

25 июля 1967 г., Сюникская область, г. Мегри
1984-1988 гг. – Высшее пограничное военно-политическое училище КГБ при Совете министров СССР имени К. Е. Ворошилова. Специальность: военно-политические общевойсковые силы, квалификация: офицер с высшим военно-политическим образованием.
1988-1991 гг․ - заместитель начальника по военно-политическим вопросам 40-й пограничной бригады Закавказского пограничного округа КГБ СССР
04․1992-11․1992 – комендант пограничного отряда Мегри 1-го управления Пограничных войск МО Армении
1993 г.- декабрь 2023 г․ – занимал различные должности в Службе национальной безопасности Республики Армения: от оперуполномоченного до начальника областного управления.
7 декабря 2023 г․ назначен губернатором Вайоцдзорской области.
Полковник резерва СНБ.
Награжден почетными грамотами, орденами и медалями СНБ и министерства обороны Республики Армения. В 1995 году прошел высшие курсы министерства национальной безопасности.