Կայացել է ՀՀ ազգային փոքրամասնությունների հարցերով խորհրդի նիստը
Կառավարությունում վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ ազգային փոքրամասնությունների հարցերով խորհրդի հերթական նիստը: Նիստի սկզբում ներկայացվել է նիստի օրակարգը։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ազգային... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ԱՄՆ ՄԶԳ առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոյին
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոյին: Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ԱՄՆ ՄԶԳ ղեկավար Սամանթա Փաուերի Հայաստան կատարած այցի, Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերության շրջանակին,... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է «Ծրագրավորման միջազգային ուսանողական մրցույթ (ICPC)» հիմնադրամի նախագահի գլխավորած պատվիրակության հետ
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ծրագրավորման միջազգային ուսանողական մրցույթ (ICPC)» հիմնադրամի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը: Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ Երևանի պետական համալսարանը 2001 թվականից միացել է ծրագրավորման... մանրամասն »
Կայացել է ՀԸԳՀ կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը
Կառավարությունում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորությամբ կայացել է Հայաստան-Եվրամիություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Նիստին ներկա էին նաև... մանրամասն »

Состоялось очередное заседание Совета по вопросам национальных меньшинств
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра Араика Арутюняна состоялось очередное заседание Совета по вопросам национальных меньшинств. В начале заседания была представлена повестка заседания. Была обсуждена предварительная программа... подробности »
Араик Арутюнян принял директора миссии USAID в Армении Джона Аллело
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян принял директора миссии USAID в Армении Джона Аллело. В ходе встречи были обсуждены визит администратора USAID Саманты Пауэр в Армению, рамки стратегического партнерства Армения-США, вопросы развития демократических... подробности »
Араик Арутюнян принял делегацию во главе с президентом фонда “Международная студенческая олимпиада по программированию (ICPC)”
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян принял делегацию во главе с президентом фонда “Международная студенческая олимпиада по программированию (ICPC)”. Араик Арутюнян отметил, что Ереванский государственный университет с 2001 года присоединился к... подробности »