Հայաստանում և արտերկրում բնակվող քաղաքացիները կարող են նվիրատվություն կատարել Ֆինանսների նախարարության գանձապետական հաշվեհամարին
Ֆինանսների նախարարությունը գանձապետական հաշիվ է բացել Հայաստանում և արտերկրում բնակվող քաղաքացիների կողմից ցանկացած տարադրամի միջոցով նվիրատվությունների համար: Գանձապետական հաշվի համարն է 900005002762: Շարունակվում են աշխատանքները տարբեր մարզերում՝ ուղղված Լեռնային... մանրամասն »
Ժամը 14:00-ի դրությամբ Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված 100 հազար 437 անձ է ժամանել Հայաստան
Հայաստանի կառավարության «Հումանիտար կենտրոնից» ուղիղ միացմամբ Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը, Արմավիրի մարզպետ Էդվարդ Հովհաննիսյանը և Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը ներկայացրել են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց վերաբերյալ... մանրամասն »
Շտապ օգնության 13 բրիգադ է մեկնել Ստեփանակերտ՝ հենաշարժողական խնդիրներ ունեցող և անկողնային հիվանդ անձանց օգնելու և տեղափոխման նպատակով
Հայաստանի կառավարության «Հումանիտար կենտրոնից» ուղիղ միացմամբ Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը ներկայացրել են այս պահի տվյալները և այն գործընթացները, որն իրականացնում է Հայաստանի Հանրապետության... մանրամասն »

Проживающие в Армении и за рубежом граждане могут сделать пожертвование на казначейский счет министерства финансов
Министерство финансов открыло казначейский счет для пожертвований в любой валюте от граждан, проживающих в Армении и за рубежом. Номер казначейского счета: 900005002762. В различных областях продолжается работа по обеспечению вынужденных переселенцев из Нагорного... подробности »
По состоянию на 14:00 в Армению прибыло 100 тыс 437 вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
Губернатор Гегаркуникской области Карен Саркисян, губернатор Армавирской области Эдвард Ованнисян и пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян в прямом эфире из “Гуманитарного центра” правительства представили текущие данные о вынужденных... подробности »
13 бригад скорой помощи выехали в Степанакерт для оказания помощи и транспортировки лиц с нарушениями опорно-двигательного аппарата и лежачих больных
Министр здравоохранения Анаит Аванесян и пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян в прямом эфире из “Гуманитарного центра” правительства представили текущие данные и процессы, реализуемые правительством Республики Армения в связи с переездом и... подробности »
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял новоназначенного главу делегации ЕС в Армении
Вице-премьер Республики Армения Тигран Хачатрян принял новоназначенного главу делегации ЕС в Армении, посла Василиса Марагоса. Поздравив посла с началом дипломатической миссии в Армении, вице-премьер выразил уверенность, что за время пребывания в должности посла... подробности »