ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության ղեկավար Սամանտա Փաուերին և ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Յուրի Քիմին։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների... մանրամասն »
Սեպտեմբերի 25-ին ժամը 17:00 դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 6650 անձ
Սեպտեմբերի 25-ին ժամը 17:00 դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 6650 անձ: Նրանցից 5580-ի վերաբերյալ հաշվառման տվյալներն ամփոփված են, իսկ 1070-ի կարիքների գնահատումը նույնականացման փուլում է: Բոլոր նրանց, ովքեր չունեն կեցության նախապես որոշված վայր,... մանրամասն »
ԼՂ–ից բռնի տեղահանվածների համար գործարկվում է «Սոցիալական աջակցության ծառայությունների քարտեզը»՝ map.socservice.am
ԼՂ–ից բռնի տեղահանված անձանց աջակցելու պատրաստակամ միջազգային կառույցների, հասարակական կազմակերպությունների և սոցիալական նախաձեռնությունների առկա ռեսուրսները գույքագրելու ու դրանց հետագա կիրառումը պլանավորելու նպատակով` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի... մանրամասն »
Սեպտեմբերի 25-ին ժամը 12:00 դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 4850 անձ
Սեպտեմբերի 25-ին ժամը 12:00 դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 4850 անձ: Նրանցից 3900-ի վերաբերյալ հաշվառման տվյալներն ամփոփված են, իսկ 950-ի կարիքների գնահատումը նույնականացման փուլում է: Բոլոր նրանց, ովքեր չունեն կեցության նախապես որոշված վայր,... մանրամասն »
Սեպտեմբերի 25-ին ժամը 06:00 դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 2906 անձ
Սեպտեմբերի 25-ին ժամը 06:00 դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 2906 անձ։ Նրանցից 2100-ի վերաբերյալ հաշվառման տվյալներն ամփոփված են, իսկ 794-ի կարիքների գնահատումը նույնականացման փուլում է: 2100 հաշվառվածներից մոտ 1000 անձ մեկնել է իրենց կողմից որոշված... մանրամասն »

По состоянию на 17:00 часов, 25 сентября, из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 6650 вынужденных переселенцев
По состоянию на 17:00 часов, 25 сентября, из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 6650 вынужденных переселенцев. Данные о регистрации 5580 из них уже обобщены, а потребности 1070 лиц еще идентифицируются. Всех граждан, которые не имеют заранее определенного места... подробности »
Для вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха запускается “Карта услуг социальной поддержки” - map.socservice.am
В целях инвентаризации имеющихся ресурсов международных структур, неправительственных организаций и социальных инициатив, желающих поддержать вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха, и планирования их дальнейшего использования, министерство труда и... подробности »
По состоянию на 12:00 часов, 25 сентября, из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 4850 вынужденных переселенцев
По состоянию на 12:00 часов, 25 сентября, из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 4850 вынужденных переселенцев. Данные о регистрации 3900 из них уже обобщены, а потребности 950 граждан еще идентифицируются. Всех граждан, которые не имеют заранее определенного места... подробности »
По состоянию на 06:00 часов, 25 сентября, из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 2906 человек
По состоянию на 06:00 часов, 25 сентября, из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 2906 вынужденных переселенцев. Данные о регистрации 2100 из них уже обобщены, а потребности 794 граждан еще идентифицируются. Из 2100 зарегистрированных около 1000 пожелали переехать в... подробности »