Տիգրան Ավինյանի հոդվածը տնտեսական արձագանքման ծրագրի մասին
Կորոնավիրուսի համավարակի և Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի պատճառով Հայաստանը բախվեց սոցիալ-տնտեսական լուրջ խնդիրների, որոնց հաղթահարումը ավանդական գործիքներով չէր կարող արդյունավետորեն իրականացվել: Այս գիտակցությամբ էլ ընդունեցինք Կառավարության... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետների համանախագահությամբ կայացել է եռակողմ աշխատանքային խմբի նիստը
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը 2021թ. փետրվարի 12-ին տեսակոնֆերանսի ձևաչափով անցկացրել են եռակողմ աշխատանքային խմբի երկրորդ նիստը: ... մանրամասն »

Статья Тиграна Авиняна о программе экономического реагирования
Из-за эпидемии коронавируса и развязанной Азербайджаном против Арцаха войны Армения столкнулась с серьезными социально-экономическими проблемами, которые невозможно было эффективно преодолеть традиционным инструментарием. Осознавая это, мы приняли идею создания... подробности »
Состоялось заседание трёхсторонней Рабочей группы под совместным председательством вице-премьеров Республики Армения, Азербайджанской Республики и Российской Федерации.
Вице-премьер-министр Республики Армения Мгер Григорян, Заместитель Премьер-министра Азербайджанской Республики Шахин Мустафаев и Заместитель Председателя Правительства Российской Федерации Алексей Оверчук провели 12 февраля 2021 года в режиме видеоконференции второе... подробности »