Վրաստանը խստացրել է մուտքի կանոնները բեռնափոխադրումների համար
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը տեղեկացնում է բեռնափոխադրում իրականացնող տնտեսվարողներին Վրաստանում ուժի մեջ մտած նոր ընթացակարգերի վերաբերյալ: Վրաստանի վարչապետի գլխավորությամբ գործող միջգերատեսչական համակարգող խորհրդի որոշման համաձայն՝ Ֆինանսների... մանրամասն »
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի հայտարարությունը Վերին Լարսի անցակետում իրավիճակի վերաբերյալ
Եվս մեկ անգամ հայտնում ենք, որ Վրաստանի կառավարության որոշման համաձայն` օտարերկրացիները, ներառյալ՝ ՀՀ քաղաքացիները, չեն կարող մուտք գործել Վրաստանի տարածք, այդ թվում Վերին Լարսի անցակետով: Վերին Լարսի անցակետը բաց է բացառապես բեռնատարների, ինչպես նաև ՌԴ և Վրաստանի... մանրամասն »
Ընդլայնվել է Հայաստանի և Իրանի միջև ապրանքների փոխադրման ցանկը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ընդլայնվել է Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության միջև բեռնաշրջանառության բացառությունների ցանկը: Մարդասիրական օգնության շրջանակներում փոխադրվող լրացուցիչ ապրանքների և դրանց փոխադրման... մանրամասն »

Суббота, 21 Март 2020
Министерство экономики Республики Армения извещает осуществляющих грузоперевозки хозяйствующих субъектов об изменении процедур грузоперевозок на территории Грузии. Согласно решению межведомственного координационного совета, возглавляемого премьер-министром... подробности »
Заявление Пресс-секретаря МИД РА относительно ситуации на контрольно-пропускном пункте Верхний Ларс
Ещё раз сообщаем, что по решению Правительства Грузии о запрете въезда на территорию страны всех иностранных граждан, в том числе граждан Республики Армения. КПП Верхний Ларс открыт исключительно для грузовых автомобилей, а также для граждан Российской Федерации и... подробности »
Расширен список разрешенных для перевозки между Арменией и Ираном товаров
Министерство экономики Республики Армения сообщает, что расширен список исключений в грузообороте между Республикой Армения и Исламской Республикой Иран. В связи с необходимостью определения дополнительных товаров, подлежащих транспортировке в рамках гуманитарной... подробности »