ՏՄՊՊՀ-ն զգուշացում է տվել սննդամթերքի եւ առաջին անհրաժեշտության ապրանքների իրացմամբ զբաղվող տնտեսվարող սուբյեկտներին
Հաշվի առնելով մամուլում եւ սոցիալական ցանցերում սննդամթերքի եւ առաջին անհրաժեշտության ապրանքների գների բարձրացման, ապրանքային շուկայում ապրանքների պակասուրդի եւ մի շարք այլ խնդիրների վերաբերյալ հաճախ բարձրացվող մտահոգությունները՝ ՀՀ տնտեսական մրցակցության... մանրամասն »
Գործարկվում է հեռավար կրթության հարթակ` heravar.armedu.am
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը, հաշվի առնելով կորոնավիրուսի կանխարգելման անհրաժեշտությունը և ելնելով ստեղծված իրավիճակից, հանրակրթական դպրոցներում ուսումնական գործընթացն օնլայն կազմակերպելու նպատակով գործարկում է հեռավար կրթության... մանրամասն »
Կորոնավիրուսային հիվանդության համաճարակային իրավիճակը և ձեռնարկված միջոցառումները
Մարտի 17-ի, ժամը 00:00-ի դրությամբ ունենք հաստատված 52 դեպք, որից 12-ը (միջանկյալ հետազոտություն) հաստատվել է կարանտինում գտնվող անձնաց շրջանում և որոնք չեն ունեցել ախտանշաններ։ Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 52 դեպք, որոնցից 1-ը՝ առողջացած։ Ըստ Չինաստանի... մանրամասն »
ԻՆՉ ՍՊԱՍԵԼ ԱՐՏԱԿԱՐԳ ԴՐՈՒԹՅԱՆ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ
1. Մուտքը և ելքը ՀՀ սահմանով • ՀՀ քաղաքացիները չեն կարող ցամաքային սահմանով լքել ՀՀ տարածքը. բացառություն կկազմեն բեռնափոխադրումներ իրականացնողները, օրինակ` վարորդները: • ՀՀ քաղաքացիները, նրանց ընտանիքի անդամները (եթե նույնիսկ ՀՀ քաղաքացի չեն), Հայաստանում... մանրամասն »
Պետական եկամուտների կոմիտեն հարկ վճարողներին հորդորում է պահպանել հարկային կարգապահությունը
ՀՀ ամբողջ տարածքում հայտարարված արտակարգ դրությամբ պայմանավորված՝ Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ շարունակելու է իր բնականոն աշխատանքը, հարկ վճարողների հարկային կարգապահությունը գտնվելու է հարկային մարմնի ուշադրության կենտրոնում և իրավախախումների... մանրամասն »
ՀՀ ԱԳՆ հայտարարությունը նոր տիպի կորոնավիրուսի (COVID-19) լայն աշխարհագրական տարածման առնչությամբ
Հաշվի առնելով նոր տիպի կորոնավիրուսի (COVID-19) լայն աշխարհագրական տարածումը՝ ՀՀ քաղաքացիներին խորհուրդ ենք տալիս խստագույնս զերծ մնալ արտասահմանյան ուղևորություններ իրականացնելուց: Ներկայումս արտերկիր մեկնել պատրաստվող ՀՀ քաղաքացիներին հայտնում ենք, որ ձեր... մանրամասն »
Կորոնավիրուսային հիվանդության իրավիճակը Հայաստանում
Մարտի 17-ին, ժամը 12:00-ի դրությամբ իրականացված կորոնավիրուսային հիվանդության թեստավորման արդյունքում հաստատվել է ևս 12 դեպք, որոնցից 6-ը փոխկապակցված է Էջմիածնի դեպքի հետ, իսկ մյուս 6-ը` արտադրամասի: Վերջններս ի սկզբանե եղել են մեկուսացված: Հանրագումարով, այս պահին ունենք... մանրամասն »

Запускается платформа дистанционного образования heravar.armedu.am
Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Армения, учитывая необходимость мер по предотвращению распространения коронавируса и исходя из сложившейся ситуации, с целью онлайн-организации учебного процесса в общеобразовательных школах запускает... подробности »
Заявление МИД РА о широком географическом распространении нового типа коронавируса (COVID-19)
Учитывая широкое географическое распространение нового типа коронавируса (COVID-19), советуем гражданам РА строго воздержаться от зарубежных поездок. Гражданам Армении, находящихся в текущее время за рубежом, сообщаем, что их поездка может быть прервана из-за мер,... подробности »
ЧЕГО ОЖИДАТЬ ВО ВРЕМЯ ЧРЕЗВЫЧАЙНОГО ПОЛОЖЕНИЯ
Въезд и выезд через границу Армении Граждане РА не могут покинуть территорию РА сухопутным путем, за исключением исполнителей грузоперевозок - например водителей. Граждане Республики Армения, члены их семей (даже если они не являются гражданами Республики Армения),... подробности »
Комитет государственных доходов призывает налогоплательщиков соблюдать налоговую дисциплину
В связи с чрезвычайным положением, объявленным на всей территории Республики Армения, Комитет государственных доходов сообщает, что продолжит свою нормальную работу, налоговая дисциплина налогоплательщиков будет в центре внимания налогового органа, а в случае... подробности »
Ситуация с коронавирусным заболеванием в Армении
По результатам проведенных тестов на коронавирус, по положению на 12:00, 17 марта, подтверждено еще 12 случаев заражения, шесть из которых связаны со случаем в Эчмиадзине, а остальные шесть - с производственным цехом. Все они изначально были изолированы. Итого, общее... подробности »
Состоялось первое заседание комендатуры
Под председательством коменданта Республики Армения Тиграна Авиняна состоялось первое заседание комендатуры. Тигран Авинян отметил: “У нас есть ряд важных вопросов в повестке дня, и, в частности, сначала мы должны обсудить чисто процедурные вопросы. Я должен... подробности »
Обсуждение с ректорами вузов
Учитывая объявленное в стране чрезвычайное положение, в министерстве образования, науки, культуры и спорта Армении состоялась встреча с ректорами вузов для обсуждения вопросов организации дальнейшего учебного процесса. В ходе встречи под председательством... подробности »