Վարչապետը և ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են երկկողմ գործակցությանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին ու ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիսերին: Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-ամերիկյան տնտեսական հարաբերությունների... մանրամասն »
Մեր խնդիրը ժամանակակից, լավ կրթական համակարգ ունենալն է. Կարեն Կարապետյանն այցելել է Կրթության և գիտության նախարարություն
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է ՀՀ կրթության և գիտության նախարարություն՝ ծանոթանալու 2017 թ. գերակա խնդիրների կատարման և միջոցառումների իրականացման արդյունքներին ու 2018 թ. անելիքներին: ԿԳ նախարար Լևոն Մկրտչյանը զեկուցել է, որ նախարարության գործունեությունն... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության հերթական նիստը տեղի կունենա ս.թ. փետրվարի 1-ին, ժամը 10:00-ին:
Կառավարությունում քննարկվել է հակակարկտային պաշտպանության հրթիռային համակարգի ներդրման ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցությանը քննարկվել է հակակարկտային պաշտպանության հրթիռային համակարգի ներդրման ընթացքը: Արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանը զեկուցել է, որ առաջին փուլի իրականացումը նախատեսվում է 2018... մանրամասն »

Среда, 31 Январь 2018
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Ричарда Милса и директора миссии Агентства международного развития США (USAID) Дебору Грисер. На встрече были обуждены вопросы повестки дня армяно-американских... подробности »
Наша цель – иметь современную, хорошую образовательную систему: Карен Карапетян посетил Министерство образования и науки
Премьер-министр Карен Карапетян посетил Министерство образования и науки РА для ознакомления с результатами выполнения приоритетных задач и осуществления мероприятий в 2017 году, а также задачами на 2018 год. Министр образования и науки РА Левон Мкртчян доложил, что... подробности »
В Правительстве обсужден ход внедрения ракетной системы противоградовой защиты
На состоявшемся сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна рабочем совещании был обсужден ход внедрения ракетной системы противоградовой защиты. Министр по чрезвычайным ситуациям Давид Тоноян доложил, что реализация первого этапа запланирована на 2018 год: работы... подробности »