Վարչապետին ներկայացվել են ՀՀ բազային երկրատեղեկատվական համակարգի ներդրման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի ղեկավարությամբ այսօր կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցությանը ներկայացվել են ՀՀ բազային երկրատեղեկատվական համակարգի (ԵՏՀ) ներդրման ուղղությամբ կատարվող աշխատանքները: Համակարգի ներդրումն իրականացվում է ըստ ՀՀ վարչապետի... մանրամասն »
Հարկավոր է ձեռնարկել միջոցներ` նոր, հավակնոտ հակակոռուպցիոն ռազմավարություն մշակելու ուղղությամբ. Կարեն Կարապետյան
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը՝ վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Կառավարության ղեկավարի առաջին հանձնարարականը 2018 թվականին նախատեսված միջոցառումների... մանրամասն »

Премьер-министру представили работы, выполненные в направлении внедрения базовой геоинформационной системы РА
На состоявшемся сегодня в Правительстве под председательством Премьер-министра РА Карена Карапетяна совещании были представлены работы, выполняемые в направлении внедрения базовой геоинформационной системы РА. Внедрение системы осуществляется в соответствии с... подробности »
Карен Карапетян: нужно предпринять меры в направлении разработки новой, амбициозной антикоррупционной стратегии
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Первое поручение Главы Правительства касалось намеченных на 2018 год мероприятий. «В... подробности »