Վարչապետի մոտ քննարկվել է ջրային համակարգում բարեփոխումների ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է ջրային համակարգում բարեփոխումների ընթացքը: Զեկուցվել է, որ համակարգում գործող ԾԻԳ-երի և ՋՕԸ-երի օպտիմալացման արդյունքում արդեն իսկ տնտեսվել է գրեթե 800 մլն դրամ:... մանրամասն »
ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է որակապես նոր մակարդակի բարձրացնել հայ-իրանական առևտրաշրջանառությունը. ՀՀ վարչապետն ընդունել է Իրանի ԱԳ նախարարին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆին: Ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետը նշել է, որ Հայաստան-Իրան հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա, և այս տարի նշվում է երկու երկրների... մանրամասն »

У Премьер-министра обсужден ход реформ в системе водного хозяйства
У Премьер-министра Карена Карапетяна сегодня состоялось совещание, в ходе которого был обсужден ход реформ в системе водного хозяйства. Было доложено, что в результате оптимизации действующих в системе офисов по реализации программ и обществ водопользователей уже... подробности »
Правительство РА готово поднять на качественно новый уровень армяно-иранский торговый оборот: Премьер-министр принял Министра иностранных дел Ирана
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Министра иностранных дел Исламской Республики Иран Мохаммада Джавада Зарифа. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил, что отношения Армения-Иран находятся на высоком уровне, и в этом году отмечается 25-летие... подробности »