Քննարկվել է «ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման պետական ծրագիրը հաստատելու մասին» ՀՀ նախագահի հրամանագրի նախագիծը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության ռազմարդյունաբերական հանձնաժողովի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է «ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման պետական ծրագիրը հաստատելու մասին» ՀՀ նախագահի... մանրամասն »
Քննարկվել են հայ-իրաքյան տնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է հայ-իրաքյան միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ, Իրաքի գյուղատնտեսության նախարար Ֆալահ Հասան Զիդան ալ-Լուհայիբիի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը կարևորել է Իրաքի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումը և... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետն ու ՌԴ առողջապահության նախարարը քննարկել են առողջապահական համագործակցության զարգացման հեռանկարները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության առողջապահության նախարար Վերոնիկա Սկվորցովային: Կառավարության ղեկավարը գործնական և կառուցողական է բնութագրել Հայաստանի ու Ռուսաստանի առողջապահական գերատեսչությունների համագործակցությունը, որը... մանրամասն »

Обсужден проект указа Президента РА «Об утверждении государственной программы развития военно-промышленного комплекса РА»
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось заседание Военно-промышленной комиссии Республики Армения, в ходе которого был обсужден проект указа Президента РА «Об утверждении государственной программы развития... подробности »
Обсуждены вопросы развития армяно-иракских экономических отношений
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию во главе с сопредседателем армяно-иракской межправительственной комиссии, Министром сельского хозяйства Ирака Фалахом Гасаном Зиданом аль-Лухайби. Премьер-министр указал на важность постоянного развития отношений с... подробности »
Премьер-министр РА и Министр здравоохранения РФ обсудили перспективы развития сотрудничества в сфере здравоохранения
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Министра здравоохранения Российской Федерации Веронику Скворцову. Глава Правительства охарактеризовал сотрудничество министерств здравоохранения Армении и России как действенное и конструктивное, которое созвучно... подробности »