Քննարկվել են հայ-իրանական տնտեսական համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Իրանի գյուղատնտեսության նախարար Մահմուդ Հոջարիի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը կարևորել է Իրանի հետ տնտեսական համագործակցության զարգացումը և նշել, որ դրան կարող է էապես նպաստել գյուղատնտեսության ոլորտում համատեղ... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել են Doing Business-2017 միջոցառումները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր քննարկվել է Հայաստանի Հանրապետության գործարար միջավայրի բարելավման (Doing Business) 2017 թ. միջոցառումների ծրագրի նախագիծը: Ներկայացվել են, մասնավորապես, բիզնես սկսելու և զարգացնելու համար պահանջվող վարչարարական ընթացակարգերի պարզեցման,... մանրամասն »
Վարչապետն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը մայիսի 25-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն՝ Կազան քաղաքում կայանալիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի և ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստերին մասնակցելու... մանրամասն »

Обсуждены вопросы развития армяно-иранского экономического сотрудничества
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию во главе с Министром сельского хозяйства Ирана Махмудом Ходжари. Глава Правительства указал на важность развития экономического сотрудничества с Ираном и отметил, что этому может существенно способствовать... подробности »
Среда, 24 Май 2017
В Правительстве обсуждены мероприятия Doing Business-2017
У Премьер-министра Карена Карапетяна сегодня была обсуждена программа мероприятий по улучшению бизнес-среды (Doing Business) Республики Армения на 2017 год. В частности, были представлены мероприятия, предусматриваемые в направлении упрощения административных процедур,... подробности »
Премьер-министр с рабочим визитом отправится в Российскую Федерацию
Возглавляемая Премьер-министром Кареном Карапетяном правительственная делегация 25 мая с двухдневным рабочим визитом отправится в Российскую Федерацию для участия в заседаниях Евразийского межправительственного совета и Совета глав правительств СНГ, которые... подробности »