Կարեն Կարապետյանը ծանոթացել է «Գրանդ Քենդի» ընկերության զարգացման ծրագրերին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է «Գրանդ Քենդի» ընկերություն: Կառավարության ղեկավարը շրջել է արտադրամասերում, ծանոթացել տեխնոլոգիական հնարավորություններին ու արտադրության պայմաններին: Վարչապետին են ներկայացվել ընկերության հիմնական ցուցանիշները և առաջիկա... մանրամասն »
Վարչապետը հանձնարարել է արագացնել Սյունիքի մարզում ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման գործընթացը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր կայացած խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են Սյունիքի մարզում ազատ տնտեսական գոտու (ԱՏԳ) կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր: ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը զեկուցել է, որ ՀՀ առևտրաարդյունաբերական... մանրամասն »
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է քայլեր ձեռնարկել Լոռու մարզի բնակչության, հատկապես կանանց զբաղվածության ապահովման հարցը լուծելու ուղղությամբ
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Անդրադառնալով Լոռու մարզ այցելությանը՝ գործադիրի ղեկավարը նշել է, որ այնտեղ բազմաթիվ... մանրամասն »
«Քեյ Փի Էմ Ջի»-ն կներկայացնի Հայաստանի ներդրումային միջավայրը միջազգային հարթակներում
Կառավարությունում վարչապետ Կարեն Կարապետյանի ներկայությամբ ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության ու «Քեյ Փի Էմ Ջի» բաժնետիրական ընկերության միջև ստորագրվել է Պայմանավորվածությունների մասին հուշագիր: Այն ստորագրել են Տնտեսական զարգացման և... մանրամասն »

Карен Карапетян ознакомился с программами развития компании «Гранд Кенди»
Премьер-министр Карен Карапетян посетил компанию «Гранд Кенди». Глава Правительства обошел цеха, ознакомился с технологическими возможностями и условиями производства. Премьер-министру представили основные показатели и предстоящие программы компании. Было... подробности »
Премьер-министр поручил ускорить процесс создания свободной экономической зоны в Сюникской области
Во время состоявшегося сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна совещания были обсуждены вопросы, касающиеся организации свободной экономической зоны (СЭЗ) в Сюникской области. Министр экономического развития и инвестиций РА Сурен Караян доложил, что в... подробности »
Премьер-министр поручил предпринять шаги в направлении решения вопроса занятости населения Лорийской области, особенно женщин
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Коснувшись рабочей поездки в Лорийскую область, Глава Правительства отметил, что там... подробности »
«Кей Пи Эм Джи» представит инвестиционную среду Армении на международных площадках
В Правительстве в присутствии Премьер-министра Карена Карапетяна между Министерством экономического развития и инвестиций РА и акционерной компанией «Кей Пи Эм Джи» подписан Меморандум о договоренностях. Его подписали Министр экономического развития и... подробности »