Վարչապետը հանդիպել է 6 մարզից 11 ներդրումային ծրագիր ներկայացրած գործարարների հետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ՀՀ Լոռու, Տավուշի, Գեղարքունիքի, Շիրակի, Արարատի և Արագածոտնի մարզերից հավանության արժանացած 11 ներդրումային ծրագիր ներկայացրած գործարարների հետ քննարկել է դրանց հետագա իրականացմանը վերաբերող հարցեր: Վարչապետին զեկուցվել է վերոնշյալ... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել են Կոտայքի մարզից ներկայացված ծրագրերը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը, որի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ Կոտայքի մարզից ներկայացված ներդրումային ծրագրերի փաթեթները: Կոտայքի մարզից ստացված ծրագրերը վերաբերում էին ջերմոցային... մանրամասն »
ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է եվրոպական բիզնեսի հետ համագործակցությամբ. Կարեն Կարապետյան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ներկա է գտնվել Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի տարեկան ամփոփիչ հանդիպմանը: Միջոցառմանը մասնակցել են Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին, ՀՀ-ում ԵՄ անդամ-պետությունների դեսպաններ, ասոցիացիայի անդամ մի... մանրամասն »
Վարչապետը հանձնարարել է ներկայացնել Հայաստանի զարգացման հիմնադրամին հատկացվող ֆինանսական միջոցների ծախսման հայտանիշեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի (ՀԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի նիստում քննարկվել է հիմնադրամի 2016 թ. գործունեությունը: ՀԶՀ գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Կարեն Մկրտիչեանը ներկայացրել է 2016 թ. գործունեության և ֆինանսական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի հրավերով փետրվարի 23-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան: Այցի շրջանակում Կարեն Կարապետյանը Թբիլիսիում հանդիպում կունենա Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի, Վրաստանի վարչապետ Գիորգի... մանրամասն »

Вторник, 21 Февраль 2017
Премьер-министр Карен Карапетян с предпринимателями, представившими 11 одобренных инвестиционных программ из Лорийской, Тавушской, Гегаркуникской, Ширакской, Араратской и Арагацотнской областей РА, обсудил вопросы их дальнейшей реализации. Премьер-министру доложили... подробности »
В Правительстве обсуждены представленные из Котайкской области программы
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное совещание, в ходе которого были обсуждены представленные из Котайкской области РА пакеты инвестиционных программ. Полученные из Котайкской области программы касаются... подробности »
Карен Карапетян: Правительство РА заинтересовано в сотрудничестве с европейским бизнесом
Премьер-министр Карен Карапетян присутствовал на годовой итоговой встрече Европейской бизнес-ассоциации. В мероприятии приняли участие руководитель делегации Европейского союза в Армении, посол Петр Свитальский, послы стран-членов ЕС в РА, представители ряда... подробности »
Премьер-министр поручил представить критерии расходования финансовых средств, выделяемых Фонду развития Армении
На состоявшемся сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна заседании Совета попечителей Фонда развития Армении была обсуждена деятельность фонда в 2016 году. Исполняющий обязанности исполнительного директора Фонда развития Армении Карен Мкртичеан представил отчет... подробности »
Премьер-министр РА Карен Карапетян с официальным визитом отправится в Грузию
Премьер-министр РА Карен Карапетян по приглашению Премьер-министра Грузии Гиоргия Квирикашвили 23 февраля с двухдневным официальным визитом отправится в Грузию. В рамках визита Карен Карапетян в Тбилиси встретится с Президентом Грузии Гиоргием Маргвелашвили,... подробности »