Վարչապետը «Վիմպելկոմ գրուպ»-ի գործադիր տնօրենի հետ քննարկել է ՏՀՏ ոլորտի զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Վիմպելկոմ գրուպ»-ի գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շարլիի գլխավորած պատվիրակությանը: Կարևորելով տեղակատվական և հեռահաղորդակցության ոլորտի շարունակական առաջընթացը մեր երկրում՝ վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը պատրաստում է... մանրամասն »
Վարչապետը շարունակում է ՏՀՏ ոլորտի ներկայացուցիչների հետ քննարկումները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) ոլորտի զարգացման վերաբերյալ հերթական քննարկումը: Կառավարության ղեկավարին ներկայացվել են, մասնավորապես, մասնագիտական կրթական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ՀՀԿ-ին անդամագրվելու դիմում է ներկայացրել
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը ՀՀ վարչապետը հանդես է եկել հայտարարությամբ. «Այսօր ես դիմում եմ ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանն անդամագրվելու... մանրամասն »
Նոյեմբերի 25-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճում տեղի կունենա Հայաստանում Արդյունահանող ճյուղերի թափանցիկության նախաձեռնության (ԱՃԹՆ/EITI) գործընթացի և դրա շրջանակում «Հանքարդյունաբերության ոլորտի թափանցիկության բարելավում» ծրագրի պաշտոնական... մանրամասն »

Премьер-министр обсудил с исполнительным директором «ВымпелКом Групп» ряд вопросов развития сферы ИТТ
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию во главе с исполнительным директором компании «ВымпелКом Групп» Жан-Ивом Шарлье. Отметив важность постоянного прогресса информационно-телекоммуникационнной сферы в нашей стране, Премьер-министр отметил, что... подробности »
Премьер-министр продолжает обсуждения с представителями сферы ИТТ
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня состоялось очередное обсуждение по вопросам развития сферы информационных и телекоммуникационных технологий. Главе Правительства представили, в частности, проекты, касающиеся реформ... подробности »
Премьер-министр РА Карен Карапетян подал заявление о вступлении в РПА
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр РА выступил с заявлением: «Сегодня я подал заявление о вступлении в Республиканскую партию Армении.... подробности »