Կառավարությունը կաջակցի Արմավիրի մարզում ուժեղ քամու և կարկուտի պատճառած վնասի վերացմանը և մի շարք այլ հիմնախնդիրների լուծմանը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Արմավիրի մարզում մայիսի 23-ին տեղի ունեցած ուժեղ քամու և կարկուտի պատճառած վնասի հետևանքի վերացման և մարզում մի շարք հիմնախնդիրների լուծման համար գործադիրն ընդունել է... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետն աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Չեխիայի Նախագահի հետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել պետական այցով Հայաստանում գտնվող Չեխիայի Հանրապետության Նախագահ Միլոշ Զեմանի հետ: Զրուցակիցները քննարկել են տնտեսության ոլորտում հայ-չեխական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ընդլայնմանն առնչվող մի... մանրամասն »

Правительство поможет устранению ущерба от сильного ветра и града в Армавирской области и решению ряда других проблем
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Для ликвидации ущерба вследствие имевших место 23 мая сильного ветра и града в Армавирской области и решения ряда имеющихся в области проблем Правительство приняло... подробности »
Премьер-министр РА провел рабочий завтрак с Президентом Чехии
Премьер-министр Овик Абраамян провел рабочий завтрак с находящимся с государственным визитом в Армении Президентом Чешской Республики Милошем Земаном. Собеседники обсудили ряд вопросов, касающихся дальнейшего развития и расширения армяно-чешских отношений в... подробности »
Решениями Премьер-министра РА Овика Абраамяна Гриша Багиян освобожден от должности Первого заместителя Министра сельского хозяйства Республики Армения, Самвел Галстян и Гарник Петросян – от должностей заместителей Министра сельского хозяйства Республики... подробности »