Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով ապրիլի 7-ին պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը: Այցի շրջանակում նախատեսվում են ՌԴ կառավարության նախագահի հանդիպումները ՀՀ... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հայաստանյան առաքելության ղեկավար Հոսեյն Սամիեիի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետը նշել է, որ ԱՄՀ-ի հետ ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը կարևոր նշանակություն... մանրամասն »
«Եվս մեկ անգամ ապացուցվեց Հայաստան-Արցախ- Սփյուռք եռամիասնության ամրությունը». ՀՀ վարչապետ
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նախքան նիստի օրակարգային հարցերի քննարկմանն անցնելը Հովիկ Աբրահամյանը նշել է. «Ապրիլից ի վեր կոպտորեն խախտելով զինադադարի մասին համաձայնագրերը՝ Ադրբեջանի զինված... մանրամասն »

Среда, 6 Апрель 2016
По приглашению Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна 7 апреля с официальным визитом в Республику Армения прибывает Председатель Правительства Российской Федерации Дмитрий Медведев. В рамках визита предусмотрены встречи Председателя Правительства РФ... подробности »
Премьер-министр принял делегацию, возглавляемую руководителем армянской миссии МВФ
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую руководителем армянской миссии Международного валютного фонда Хоссейном Самиеи. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил, что сформировавшееся с МВФ результативное сотрудничество имеет важное... подробности »
Премьер-министр: «Эта агрессия еще раз доказала прочность триединства Армения-Арцах-Диаспора»
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Перед тем как перейти к обсуждению вопросов повестки дня, Овик Абраамян отметил: «Начиная с апреля грубо нарушив соглашение о перемирии, вооруженные силы... подробности »