Վարչապետն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի պատվիրակությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի տարածաշրջանի նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Շոն Օ’Սուլլիվանի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էր նաև Հայաստանում ԱԶԲ գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Շեյն... մանրամասն »
Կվերացվեն ԵԱՏՄ երկրներից ներկրված մեքենաների ԱԱՀ-ով հարկման անցումային դրույթները
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկմանն անցնելը վարչապետը շնորհավորել է ՀՀԿ-ՀՅԴ Քաղաքական համագործակցության համաձայնագրի շրջանակում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների... մանրամասն »
Հովիկ Աբրահամյանը Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Դավիթ Լոքյանին
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Դավիթ Լոքյանին: Կառավարության ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ ՀՀԿ-ի և ՀՅԴ-ի միջև փոխգործակցությունը հնարավորություն կտա լուծել մեր երկրի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետն Էկոնոմիկայի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Արծվիկ Մինասյանին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Արծվիկ Մինասյանին: Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ ՀՀԿ-ի և ՀՅԴ-ի միջև ստորագրված քաղաքական համագործակցության համաձայնագիրը մեծ հնարավորություն է, որպեսզի... մանրամասն »
Վարչապետը ԿԳ նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Լևոն Մկրտչյանին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել ԿԳ նորանշանակ նախարար Լևոն Մկրտչյանին: Վարչապետը նշել է, որ ՀՀԿ-ՀՅԴ քաղաքական համագործակցության շրջանակում կառավարության երեք պորտֆել փոխանցվել է դաշնակցությանը, այդ թվում՝... մանրամասն »

Премьер-министр принял делегацию Азиатского банка развития
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял делегацию, возглавляемую новоназначенным генеральным директором Азиатского банка развития (АБР) по странам региона Центральной и Западной Азии Шоном О'Салливаном, в составе которой был также новоназначенный руководитель... подробности »
Будут отменены переходные положения обложения НДС ввезенных из стран ЕАЭС машин
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Перед тем как перейти к обсуждению вопросов повестки дня, Глава Правительства отметил: «В течение этого месяца предметом общественного обсуждения стал вопрос... подробности »
Овик Абраамян представил апппарату Министерства территориального управления и развития новоназначенного министра Давида Локяна
Премьер-министр РА Овик Абраамян представил апппарату Министерства территориального управления и развития РА новоназначенного министра Давида Локяна. Глава Правительства выразил убежденность, что сотрудничество между РПА и АРФД даст возможность решить стоящие перед... подробности »
Премьер-министр РА представил аппарату Министерства экономики новоназначенного министра Арцвика Минасяна
Премьер-министр Овик Абраамян представил аппарату Министерства экономики РА новоназначенного министра Арцвика Минасяна. Глава Правительства отметил, что подписанное между РПА и АРФД Соглашение о политическом сотрудничестве является большой возможностью, чтобы... подробности »
Премьер-министр представил аппарату Министерства образования и науки новоназначенного министра Левона Мкртчяна
Премьер-министр Овик Абраамян представил аппарату Министерства образования и науки РА новоназначенного министра Левона Мкртчяна. Премьер-министр отметил, что в рамках политического сотрудничества РПА-АРФД три портфеля в Правительстве переданы АРФД, в том числе... подробности »