Վարչապետ Աբրահամյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ԱԶԲ հայաստանյան առաքելության ղեկավարի հետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի հայաստանյան առաքելության ղեկավար Դևիդ Դոուլին, ով ավարտում է իր գործունեությունը մեր երկրում: Կառավարության ղեկավարը բարձր է գնահատել պարոն Դոուլի գործունեությունը Հայաստանում: Նրա խոսքով՝ ՀՀ... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է IFAD-ի տարածաշրջանային տնօրենին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Գյուղատնտեսության զարգացման միջազգային հիմնադրամի (IFAD) Մերձավոր Արևելքի, Կենտրոնական Ասիայի, Հյուսիսային Աֆրիկայի և Եվրոպայի բաժնի երկրների տնօրեն Խալիդա Բուզարին: Վարչապետը բարձր է գնահատել IFAD-ի հետ ծավալված շուրջ 20-ամյա... մանրամասն »
Հաստատվել են արտահանման և ՏՏ ոլորտների խթանմանն ուղղված ծրագրերը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Գործադիրը հաստատել է Պետական աջակցություն Հայաստանի Հանրապետության արտահանմանն ուղղված արդյունաբերական քաղաքականության ռազմավարությամբ նախատեսված միջոցառումների... մանրամասն »

Среда, 20 Январь 2016
Премьер-министр Овик Абраамян принял руководителя армянской миссии Азиатского банка развития Дэвида Доула, который завершает свою деятельность в нашей стране. Глава Правительства высоко оценил деятельность господина Доула в Армении. По его словам, между... подробности »
Премьер-министр принял регионального директора IFAD
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял директора отдела стран Ближнего Востока, Центральной Азии, Северной Африки и Европы Международного фонда развития сельского хозяйства (IFAD) Халиду Бузар. Премьер-министр высоко оценил развернувшееся с IFAD 20-летнее... подробности »
Утверждены программы, направленные на стимулирование сфер экспорта и ИТ
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство утвердило Программу государственной поддержки мероприятий и перечень мероприятий на 2016 год, которые предусмотрены ориентированной на экспорт... подробности »