Վարչապետն ընդունել է ՉԺՀ Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահի տեղակալին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Ճեն Չանջիի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը, ողջունելով հյուրերին ՀՀ կառավարությունում,... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ՄԱԳԱՏԷ-ի կարգավորող մարմնի գործունեության դիտարկման առաքելության ղեկավարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ՄԱԳԱՏԷ) կարգավորող մարմնի գործունեության դիտարկման առաքելության ղեկավար Հանս Վաններին: Վարչապետը բարձր է գնահատել ՄԱԳԱՏԷ-ի հետ համագործակցության ներկայիս մակարդակը և նշել, որ... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստը
Ոսկու շուկաներում կկիրառվի արտոնագրային վճարը Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել «Արտոնագրային վճարների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին»... մանրամասն »

Премьер-министр принял Заместителя Председателя Постоянного комитета Всекитайского Собрания народных представителей КНР Чэнь Чанджа
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял делегацию, возглавляемую Заместителем Председателя Постоянного комитета Всекитайского Собрания народных представителей Китайской Народной Республики Чэнь Чанджем. Приветствуя гостей в Правительстве РА, Премьер-министр... подробности »
Среда, 10 Июнь 2015
Премьер-министр принял руководителя миссии по мониторингу деятельности регулирующего органа МАГАТЭ
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял руководителя миссии по мониторингу деятельности регулирующего органа Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) Ганса Ваннера. Премьер-министр высоко оценил нынешний уровень сотрудничества с МАГАТЭ и отметил,... подробности »
Состоялось заседание Правительства РА
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА одобрило проект закона о внесении изменений в закон «О патентных платежах», которым предлагается заменить применяемый на действующих... подробности »