Քննարկվել են հայ-մեքսիկական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Մեքսիկայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գաբրիելա Կուևաս Բառոնին: Վարչապետը ողջունել է տիկին Բառոնի այցը Հայաստան և վստահություն հայտնել, որ այն կնպաստի հայ-մեքսիկական հարաբերությունների... մանրամասն »
Վարչապետը գինեգործների հետ քննարկել է ոլորտի զարգացմանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր այցելել է Պռոշյանի կոնյակի գործարան: Կառավարության ղեկավարը շրջայց է կատարել գործարանի տարածքում, ծանոթացել արտադրական հնարավորություններին, արտահանման ծավալին, ընթացիկ ծրագրերին և ընդլայնման հեռանկարներին: Շրջայցից հետո վարչապետ... մանրամասն »
Վարչապետը հանդիպել է սահմանապահ համայնքների աշակերտներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում հանդիպել է «Մշակութային կազմակերպություն-դպրոց» աբոնեմենտային համակարգի ներդրման ծրագրի շրջանակում Երևան ժամանած Սյունիքի, Արարատի, Տավուշի, Վայոց ձորի և... մանրամասն »
Վարչապետը թիվ 112 ավագ դպրոցում մասնակցել է «Վերջին զանգ» տոնական միջոցառմանը
Հայաստանի հանրակրթական դպրոցներում այսօր հնչում է ավարտական վերջին զանգը: Այդ առիթով վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Երևանի թիվ 112 փորձարարական ավագ դպրոցում մասնակցել է «Վերջին զանգ» միջոցառմանը: Վարչապետը շնորհավորել է շրջանավարտներին դպրոցն ավարտելու առթիվ,... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին ծննդյան 91-ամյակի առթիվ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին ծննդյան 91-րդ տարեդարձի առթիվ, մաղթել քաջառողջություն, անսպառ եռանդ և ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ:

Пятница, 22 Май 2015
Премьер-министр Овик Абраамян принял Председателя Постоянной комиссии по внешним отношениям Сената Мексики Габриелу Кунас Барон. Премьер-министр приветствовал визит госпожи Барон в Армению и выразил уверенность, что он будет способствовать развитию и расширению... подробности »
Премьер-министр с виноделами обсудил вопросы развития сферы
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня посетил Прошянский коньячный завод. Глава Правительства обошел территорию завода, ознакомился с производственными возможностями, объемом экспорта, текущими программами и перспективами расширения предприятия. После этого под... подробности »
Премьер-министр встретился с учащимися приграничных общин
Премьер-министр Овик Абраамян в Национальном академическом театре оперы и балета имени Александра Спендиаряна встретился с прибывшими в Ереван в рамках программы внедрения абонементной системы «Культурная организация - школа» учащимися приграничных общин... подробности »
Премьер-министр в старшей школе № 112 принял участие в праздничном мероприятии «Последний звонок»
В общеобразовательных школах Армении сегодня звучит выпускной последний звонок. По этому случаю Премьер-министр Овик Абраамян в ереванской экспериментальной старшей школе № 112 принял участие в мероприятии «Последний звонок». Премьер-министр поздравил... подробности »
Премьер-министр Овик Абраамян поздравил всемирно известного шансонье Шарля Азнавура с 91-летием со дня рождения
Премьер-министр Овик Абраамян поздравил всемирно известного шансонье Шарля Азнавура с 91-летием со дня рождения, пожелал ему крепкого здоровья, неиссякаемой энергии и новых творческих успехов.