Տեղի է ունեցել վարչապետների ակումբի անդրանիկ նիստը
Կառավարությունում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել վարչապետների ակումբի անդրանիկ նիստը, որին մասնակցել են Հովիկ Աբրահամյանը, Վազգեն Մանուկյանը, Գագիկ Հարությունյանը, Խոսրով Հարությունյանը և Հրանտ Բագրատյանը: Քննարկվել են ակումբի հետագա... մանրամասն »
Վարչապետը ծանոթացել է սննդի և դեղերի անվտանգության փորձագիտական ժամանակակից լաբորատորիայի գործունեությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Կոտայքի մարզի Նոր գյուղ համայնքում գտնվող «Տոնուս-Լես» ընկերության սննդի և դեղերի անվտանգության փորձագիտական ժամանակակից լաբորատորիա: Կառավարության ղեկավարը շրջել է լաբորատորիայում, ծանոթացել փորձագիտական աշխատանքների... մանրամասն »
Վետերանների պատվովճարը կկրկնապատկվի
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70-ամյակի կապակցությամբ կառավարությունը որոշել է Հայրենական մեծ պատերազմի 1100 վետերանների ամենամսյա պատվովճարի չափը ս.թ. մայիսի... մանրամասն »

Четверг, 26 Март 2015
В Правительстве по инициативе Премьер-министра Овика Абраамяна состоялось первое заседание Клуба премьер-министров, в котором приняли участие Овик Абраамян, Вазген Манукян, Гагик Арутюнян, Хосров Арутюнян и Грант Багратян. Были обсуждены вопросы, касающиеся... подробности »
Премьер-министр ознакомился с деятельностью современной экспертной лаборатории по безопасности продуктов питания и лекарств
Премьер-министр Овик Абраамян посетил находящуюся в общине Нор Гюх Котайкской области современную экспертную лабораторию по безопасности продуктов питания и лекарств компании «Тонус-Лес». Глава Правительства обошел лабораторию, ознакомился с ходом экспертных... подробности »
Почетная выплата ветеранам удвоится
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. В связи с 70-летием Победы в Великой Отечественной войне Правительство решило размер почетной выплаты 1100 ветеранам Великой Отечественной войны с 1 мая с.г. с 25 тысяч... подробности »