Կառավարությունում քննարկվել են անտառների վերականգնման և զարգացման հիմնադրամի 2015 թ. ծրագրերը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ անտառների վերականգնման և զարգացման հիմնադրամի (ԱՎԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը: Համաձայն հաստատված օրակարգի՝ քննարկվել են ԱՎԶՀ-ի 2014 թ. գործունեության և ֆինանսատնտեսական... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել Համահայկական ամառային վեցերորդ խաղերի կազմկոմիտեի նիստ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Համահայկական ամառային վեցերորդ խաղերի կազմկոմիտեի նիստը: Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանը նշել է, որ 2015 թվականի օգոստոսի 2-ից 13-ն անցկացվելիք խաղերի բացման... մանրամասն »
Հարգանքի տուրք՝ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին
ՀՀ նախկին վարչապետ, երջանկահիշատակ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան 8-րդ տարելիցի կապակցությամբ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Կոմիտասի անվան պանթեոն և ծաղիկներ դրել պետական, քաղաքական գործչի շիրիմին՝ հարգանքի տուրք մատուցելով նրա հիշատակին:

В Правительстве обсуждены программы Фонда восстановления и развития лесов на 2015 год
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета попечителей Фонда восстановления и развития лесов РА. Согласно утвержденной повестке дня, были обсуждены отчет о деятельности и финансово-экономический... подробности »
Среда, 25 Март 2015
Состоялось заседание Оргкомитета шестых летних Панармянских игр
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось заседание Оргкомитета шестых летних Панармянских игр. Председатель Всемирного комитета Панармянских игр Ишхан Закарян отметил, что церемония открытия намеченных к проведению с 2 по 13... подробности »
Дань уважения памяти Андраника Маргаряна
В связи с 8-й годовщиной смерти бывшего Премьер-министра РА, блаженной памяти Андраника Маргаряна Премьер-министр Овик Абраамян посетил пантеон имени Комитаса и возложил цветы к могиле государственного, политического деятеля, отдав дань уважения его памяти.