Վարչապետն այցելել է «Աստրա Կրիստալս» ձեռնարկություն
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է սինթետիկ մոնոբյուրեղային շափյուղա (սապֆիր) արտադրող «Աստրա Կրիստալս» ժամանակակից բարձր տեխնոլոգիական ձեռնարկություն, որի արտադրանքը կիրառվում է էլեկտրոնիկայի, օպտոէլեկտրոնիկայի, ճշգրիտ ճարտարագիտության, ոսկերչության և այլ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Քուվեյթի Պետություն
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը Քուվեյթի վարչապետի հրավերով մարտի 11-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Քուվեյթի Պետություն: ՀՀ կառավարության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա Քուվեյթի Պետության էմիր Սաբահ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ... մանրամասն »
Կբարձրանա տնտեսական գործունեության պետական կարգավորման արդյունավետությունը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՀ կառավարության աշխատակազմի Օրենսդրության կարգավորման ազգային կենտրոնը (ՕԿԱԿ) ՀՀ տնտեսական ոլորտը կարգավորող իրավական ակտերի բարեփոխման խորհրդի հանձնարարությամբ... մանրամասն »

Премьер-министр посетил предприятие «Астра Кристалс»
Премьер-министр Овик Абраамян посетил современное технологическое предприятие по производству синтетических монокристальных сапфиров «Астра Кристалс», продукция которого применяется в электронике, оптоэлектронике, точной инженерии, ювелирном деле и в других... подробности »
Возглавляемая Премьер-министром РА Овиком Абраамяном делегация с официальным визитом отправится в Государство Кувейт
Возглавляемая Премьер-министром РА Овиком Абраамяном правительственная делегация по приглашению Премьер-министра Кувейта 11 марта с двухдневным официальным визитом отправится в Государство Кувейт. Глава Правительства РА проведет встречи с Эмиром Государства Кувейт... подробности »
Повысится эффективность государственного регулирования экономической деятельности
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Национальный центр регулирования законодательства Аппарата Правительства РА по поручению Совета по реформированию регулирующих экономическую сферу РА правовых... подробности »