Վարչապետն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (IMF) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Մարկ Հորթոնի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԱՄՀ-ի մշտական ներկայացուցիչ Թերեզա Դաբան Սանչեսը: Զրուցակիցները քննարկել են... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշումներով Արամ Արսենյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի և կապի նախարարի տեղակալ, իսկ Գագիկ Միրիջանյանը՝ Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարի տեղակալ։ ՀՀ վարչապետի մեկ այլ... մանրամասն »
Վարչապետը հարգանքի տուրք է մատուցել Հրանտ Մաթևոսյանի հիշատակին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հայ մեծ գրող, արձակագիր Հրանտ Մաթևոսյանի 80-ամյա հոբելյանի առթիվ այցելել է Կոմիտասի անվան պանթեոն: Վարչապետը ծաղիկներ է դրել Հրանտ Մաթևոսյանի շիրիմին՝ հարգանքի տուրք մատուցելով նրա վառ հիշատակին: Տաղանդաշատ գրողի հիշատակը հարգելու էին եկել... մանրամասն »
Բիզնեսը պետք է զերծ պահել բյուրոկրատական քաշքշուկից
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՀ կառավարության նիստում հավանություն ստացած օրենսդրական երկու նախաձեռնությունները միտված են գործարար միջավայրի բարելավմանը: Որոշման նախագծերը ՀՀ տնտեսական ոլորտը... մանրամասն »

Премьер-министр принял представителей Международного валютного фонда
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую руководителем армянской миссии Международного валютного фонда (МВФ) Марком Хортоном. На встрече также присутствовала постоянный представитель МВФ в Армении Тереза Дабан Санчес. Собеседники обсудили... подробности »
Решениями Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Арам Арсенян назначен заместителем Министра транспорта и связи Республики Армения, а Гагик Мириджанян – заместителем Министра здравоохранения Республики Армения. Другим решением Премьер-министра РА... подробности »
Премьер-министр отдал дань уважения памяти Гранта Матевосяна
Премьер-министр Овик Абраамян по случаю 80-летнего юбилея великого армянского писателя, прозаика Гранта Матевосяна посетил пантеон имени Комитаса. Премьер-министр возложил цветы к могиле Гранта Матевосяна, отдав дань уважения его светлой памяти. Память талантливого... подробности »
Бизнес нужно оградить от бюрократической волокиты
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Получившие одобрение на заседании Правительства РА две законодательные инициативы направлены на улучшение бизнес-среды. Проекты постановлений по предложению... подробности »