Վարչապետն աշխատանքային այցով կմեկնի Թուրքմենստան
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը նոյեմբերի 20-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Թուրքմենստան՝ մայրաքաղաք Աշգաբադում մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) մասնակից պետությունների կառավարությունների... մանրամասն »
Հայաստանի վարչապետն ընդունել է Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Յանակիս Օմիրուի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետը նշել է, որ Հայաստանի և Կիպրոսի միջև պատմականորեն ձևավորվել են ջերմ, բարեկամական... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ֆրանսիական «Սաուր» ընկերության գործադիր նախագահին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲ ընկերության պայմանագրային կառավարիչ ֆրանսիական «Սաուր» ընկերության գործադիր նախագահ Ժերոմ Լե Կոնտի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետն արդյունավետ է գնահատել ՀՀ կառավարության և ֆրանսիական... մանրամասն »
Կառավարությունը խրախուսում է ներդրումային ծրագրերը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՀ կառավարությունը «Պրոգրես ագրո» ՍՊԸ կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրով ներմուծվող 200 մլն դրամը գերազանցող արժեքով ապրանքների ԱԱՀ վճարման ժամկետը հետաձգել է... մանրամասն »

Среда, 19 Ноябрь 2014
Возглавляемая Премьер-министром Овиком Абраамяном правительственная делегация 20 ноября с двухдневным рабочим визитом отправится в столицу Туркменистана Ашхабад для участия в очередном заседании Совета глав правительств Содружества Независимых Государств (СНГ). В... подробности »
Премьер-министр Армении принял Председателя Палаты представителей Кипра
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую Председателем Палаты представителей Республики Кипр Янакисом Омиру. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил, что между Арменией и Кипром исторически сформировались теплые, дружественные отношения, и... подробности »
Премьер-министр принял исполнительного президента французской компании «Саур»
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую Жеромом Ле Контом – исполнительным президентом французской компании «Саур», являющейся договорным управляющим ЗАО «Армводоканал». Премьер-министр счел результативным сотрудничество между... подробности »
Правительство поощряет инвестиционные программы
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА продлило до 3 ноября 2017 года срок уплаты НДС на импортируемые товары, стоимость которых превышает 200 млн драмов, ввозимые в рамках инвестиционной... подробности »