Վարչապետն ընդունել է մասնավոր բուհերի ռեկտորներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է մի շարք մասնավոր բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ռեկտորներին: Նրանք ներկայացրել են հավատարմագրման գործընթացին, ընդունելության քննություններին և իրենց ղեկավարած բուհերի հետագա գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:... մանրամասն »
Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Լեհաստանի դեսպանի հետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկիին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին կատարած աշխատանքի համար և նշել, որ նրա գործունեությունը... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել են ՏՏ ոլորտի զարգացման հեռանկարները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացմանը նվիրված խորհրդակցություն: Վարչապետը նշել է, որ ՏՏ բնագավառը ՀՀ կառավարության ծրագրի առաջնահերթություններից է, և հաշվի առնելով զարգացման մեծ... մանրամասն »

Премьер-министр принял ректоров частных вузов
Премьер-министр Овик Абраамян принял ректоров ряда частных высших учебных заведений. Они представили ряд вопросов, касающихся процесса аккредитации, приемных экзаменов и дальнейшей деятельности руководимых ими вузов. Подводя итоги обсуждения, Овик Абраамян... подробности »
Премьер-министр провел прощальную встречу с послом Польши в РА
Премьер-министр Овик Абраамян принял Чрезвычайного и полномочного посла Польши в Армении Здислава Рачински, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране. Премьер-министр поблагодарил посла за выполненную работу и отметил, что его деятельность... подробности »
В Правительстве обсуждены перспективы развития сферы ИТ
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось совещание, посвященное развитию сферы информационных технологий. Премьер-министр отметил, что сфера ИТ является одним из приоритетов Правительства РА, и учитывая наличие большого... подробности »