Վարչապետն ընդունել է հայրենական կաթնամթերք արտադրողներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանում կաթնամթերքի արտադրության ոլորտի զարգացմանը նվիրված խորհրդակցություն: Հայրենական կաթնամթերք արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչները Հովիկ Աբրահամյանին են ներկայացրել... մանրամասն »
Ավստրիական զարգացման համագործակցությունը և ՄԱԶԾ-ն կօժանդակեն ՀՀ-ում գյուղատնտեսական հաշվառման ծրագրի իրականացմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ներկայությամբ կառավարությունում Ավստրիական զարգացման համագործակցության և ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի միջև ստորագրվել է համաֆինանսավորման համաձայնագիր: Այն ստորագրել են Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող և ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի... մանրամասն »
Վարչապետը հարգանքի տուրք է մատուցել հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն Ազգային ժողովի այգում մասնակցել է հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակի արարողությանը: Կառավարության ղեկավարը ծաղիկներ է դրել հուշակոթողի մոտ՝ հարգանքի տուրք մատուցելով 1999թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակին: Հովիկ... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է կարդինալ Ջանֆրանկո Ռավազիին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Վատիկանի մշակույթի քահանայապետական խորհրդի նախագահ, կարդինալ Ջանֆրանկո Ռավազիին: Ողջունելով կարդինալին կառավարությունում՝ վարչապետը բարձր է գնահատել մեր երկրի համագործակցությունը Սուրբ Աթոռի հետ և ընդգծել Սուրբ Աթոռի դերը... մանրամասն »
Վարչապետի մասնակցությամբ բացվել է «Հայաստանը՝ ոսկեգործության տարածաշրջանային կենտրոն» ներդրումային համաժողովը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ներկա է գտնվել «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում «Հայաստանը՝ ոսկեգործության տարածաշրջանային կենտրոն» ներդրումային համաժողովի բացմանը: Այն կազմակերպվել է «Երևան շոու-2014» ոսկերչական միջազգային 4-րդ ցուցահանդեսի... մանրամասն »

Понедельник, 27 Октябрь 2014
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось совещание, посвященное развитию сферы производства молочных продуктов в Армении. Представители производящих молочные продукты отечественных компаний представили Овику Абраамяну... подробности »
Австрийское сотрудничество по развитию и ПРООН будут содействовать реализации программы сельскохозяйственного учета в РА
В присутствии Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве между Австрийским сотрудничеством по развитию и Программой развития ООН подписано соглашение о софинансировании. Его подписали Постоянный координатор ООН и постоянный представитель ПРООН в Армении... подробности »
Премьер-министр отдал дань уважения памяти жертв злодеяния 27 октября
Премьер-министр Овик Абраамян в саду Национального Собрания принял участие в церемонии поминовения жертв злодеяния 27 октября. Глава Правительства возложил к памятнику цветы, отдав дань уважения памяти жертв злодеяния 27 октября 1999 года. Овик Абраамян посетил также... подробности »
Премьер-министр принял кардинала Джанфранко Равази
Премьер-министр Овик Абраамян принял председателя Папского совета по культуре Ватикана, кардинала Джанфранко Равази. Приветствуя кардинала в Правительстве, Премьер-министр высоко оценил сотрудничество нашей страны со Святым Престолом и подчеркнул роль Святого... подробности »
С участием Премьер-министра РА открылся инвестиционный форум «Армения – региональный центр златоделия»
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в выставочном центре «Меридиан» присутствовал на открытии инвестиционного форума «Армения – региональный центр златоделия». Он организован совместными усилиями Фонда развития промышленности и Всемирным союзом... подробности »