Վարչապետը ներկա է գտնվել Դանիել Վարուժան Հեջինյանի ցուցահանդեսի բացմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Հայաստանի ազգային պատկերասրահում մասնակցել է ամերիկահայ նկարիչ Դանիել Վարուժան Հեջինյանի «Խաղաղության արվեստը» խորագրով կտավների ցուցահանդեսի բացմանը: Այն նվիրված է Հայաստանի անկախության 23-րդ տարեդարձին և Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Քուվեյթի խորհրդարանական պատվիրակությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Քուվեյթի խորհրդարանական պատվիրակությանը՝ հայ-քուվեյթյան խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավար Ֆեյսալ Ֆահդ ալ-Շայիի գլխավորությամբ: Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում՝ վարչապետը կարևորել է հայ-քուվեյթյան... մանրամասն »
Սահմանափակ ջրային պաշարն առավել արդյունավետ կօգտագործվի
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՀ կառավարությունն իր որոշմամբ Արարատյան, Հրազդանի և Ախուրյանի ավազանային կառավարման տարածքներում սակավաջրություն է հայտարարել: ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարին... մանրամասն »

Ограниченные водные ресурсы будут использоваться более эффективно
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА своим постановлением объявило о маловодности на территориях Араратского, Разданского и Ахурянского водных бассейнов. Министру территориального... подробности »
Премьер-министр присутствовал на открытии выставки Даниела Варужана Экиджяна
Премьер-министр Овик Абраамян в Национальной картинной галерее Армении принял участие в открытии выставки полотен американского художника армянского происхождения Даниела Варужана Экиджяна под названием «Искусство мира». Она посвящена 23-й годовщине... подробности »
Премьер-министр принял парламентскую делегацию Кувейта
Премьер-министр Овик Абраамян принял парламентскую делегацию Кувейта во главе с руководителем армяно-кувейтской парламентской группы дружбы Фейсалом Фахдом аль-Шаи. Приветствуя гостей в Правительстве, Премьер-министр указал на важность развития и расширения... подробности »