Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներն ամփոփել են երկկողմ բարձր մակարդակի բանակցությունների արդյունքները
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով այսօր պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը: Երկու երկրների վարչապետների առանձնազրույցից հետո կայացել են պաշտոնական պատվիրակությունների... մանրամասն »
Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված մի շարք հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարությունում ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի գլխավորած կառավարական պատվիրակությանը: Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարների առանձնազրույցից հետո տեղի է ունեցել ընդլայնված... մանրամասն »
Վրաստանի վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Երևան
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով պաշտոնական այցով ժամանել է Երևան: «Զվարթնոց» օդանավակայանում Վրաստանի իր գործընկերոջը դիմավորել է Հովիկ Աբրահամյանը: Հայաստանի և Վրաստանի... մանրամասն »
Տարերքի հետևանքով վնասված ճանապարհները պետք է հնարավորինս շուտ բացել
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նիստում վարչապետն անդրադարձել է հորդառատ անձրևի հետևանքով երեկ փակված Ստեփանծմինդա-Լարս (չհասած Վրաստանի սահմանային անցակետ) ավտոճանապարհի վերականգնման աշխատանքի... մանրամասն »

Четверг, 21 Август 2014
По приглашению Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна сегодня с официальным визитом в Армению прибыла делегация, возглавляемая Премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили. После беседы премьер-министров двух стран с глазу на глаз состоялись переговоры... подробности »
Премьер-министры Армении и Грузии обсудили ряд вопросов развития двусторонних отношений
Премьер-министр Овик Абраамян в Правительстве принял прибывшую с официальным визитом в Армению правительственную делегацию, возглавляемую Премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили. После встречи глав правительств двух стран с глазу на глаз состоялась встреча в... подробности »
Облегчится экспорт продукции животного происхождения в страны Евросоюза
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА установило максимальные остаточные количества ветеринарных лекарственных средств в продукции животного происхождения, экспортируемой на... подробности »
Возглавляемая Премьер-министром Грузии делегация прибыла в Ереван
Возглавляемая Премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили правительственная делегация по приглашению Премьер-министра РА Овика Абраамяна с официальным визитом прибыла в Ереван. В аэропорту «Звартноц» своего грузинского коллегу встретил Овик Абраамян.... подробности »