Կառավարության ղեկավարը ծանոթացել է Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնի ծրագրերին
Շիրակի մարզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոն, որն ստեղծվել է ՀՀ կառավարության, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի համագործակցության արդյունքում: Կառավարության... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Էմիլ Տարասյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ։ *** Էմիլ Տարասյան Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 1976 թ. 3 մարտի, ք. Երևան Կրթություն 1992 -1997 թթ. - Երևանի պետական... մանրամասն »
Մարդկանց աշխատանքով ապահովելը կառավարության գերակա խնդիրն է. Հովիկ Աբրահամյան
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Շիրակի մարզ կատարած այցի շրջանակներում մասնակցել է Արևշատ համայնքի ամառանոցի արոտավայրի ջրարբիացման համակարգի բացմանը: Այն ջրարբիացվել է համայնքների գյուղատնտեսական ռեսուրսների կառավարման և մրցունակության ծրագրով: Կառուցվել է 14 կմ ջրագիծ... մանրամասն »
Վարչապետն այցելել է Շիրակի մարզի կարկտահարված դաշտեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է ՀՀ Շիրակի մարզ: Կառավարության ղեկավարին ուղեկցում են ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը, ՀՀ Շիրակի մարզպետ Ֆելիքս Ցոլակյանը,... մանրամասն »

Глава Правительства ознакомился с программами Гюмрийского технологического центра
В ходе рабочего визита в Ширакскую область Премьер-министр Овик Абраамян посетил Гюмрийский технологический центр, созданный в результате сотрудничества Правительства РА, фонда «Инкубатор предприятий» и Всемирного банка. Глава Правительства обошел центр,... подробности »
Среда, 9 Июль 2014
Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Эмиль Тарасян назначен заместителем Министра экономики Республики Армения. *** Эмиль Тарасян Дата и место рождения 3 марта 1976 года, г. Ереван Образование 1992-1997 гг. – факультет прикладной... подробности »
Овик Абраамян: обеспечить людей работой – приоритетная задача Правительства
Премьер-министр Овик Абраамян в рамках визита в Ширакскую область принял участие в открытии системы водообеспечения летнего пастбища общины Аревшат. Работы по созданию системы осуществлены по программе управления сельскохозяйственными ресурсами общин и их... подробности »
Премьер-министр посетил пострадавшие от града поля Ширакской области
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня с рабочим визитом отправился в Ширакскую область РА. Главу Правительства сопровождают Вице-премьер-министр, Министр территориального управления РА Армен Геворкян, Министр сельского хозяйства РА Серго Карапетян, губернатор... подробности »