Քննարկվել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի և Երևանի կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրերի ընթացքը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել քննարկում՝ Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի և Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրերի վերաբերյալ: «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել բնապահպանական գործառույթներին առնչվող խորհրդակցություն
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ տեղի է ունեցել բնական պաշարների օգտագործմանը և բնապահպանական պահանջների ապահովման խնդիրներին առնչվող խորհրդակցություն: ՀՀ էկոնոմիկայի, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների ու ՀՀ բնապահպանության նախարարներ՝ Կարեն Ճշմարիտյանը, Երվանդ... մանրամասն »
Կառավարությունն առաջարկում է Ազգային Ժողովի վաղվա արտահերթ նիստում քննարկել հրատապ հարցեր
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Գործադիրը հավանություն է տվել ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու օրենքի նախագծին: 2007թ. ընդունված օրենսգրքի 73-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետը... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ. «Հարկային օրենսգրքի ներդրումը մեր տնտեսության ու երկրի մրցունակության երաշխիքներից է լինելու»
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր մասնակցել է Հայաստանի միասնական հարկային օրենսգրքի մշակմանը նվիրված միջազգային համաժողովի բացմանը: Միջոցառումը կազմակերպել էին ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը և ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) հարկային բարեփոխումների... մանրամասն »
Հովիկ Աբրահամյանն Արտաշատում հանդիպել է միասնական ընդունելության քննություն հանձնող դիմորդներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Արտաշատի թիվ 1 դպրոց, որտեղ անցկացվում էր «Մաթեմատիկա» առարկայից միասնական քննությունը: Հովիկ Աբրահամյանի ներկայությամբ և ուսանողների մասնակցությամբ բացվել են «Մաթեմատիկա»-ի միասնական քննության թեստերի փակ ծրարները:... մանրամասն »

Обсужден ход реализации инвестиционных программ дорожного коридора «Север-Юг» и устойчивого развития Еревана
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось обсуждение по инвестиционным программам дорожного коридора «Север-Юг» и устойчивого городского развития. Директора ГНКО «Организация по реализации инвестиционной программы... подробности »
Состоялось совещание по вопросам природоохранных функций
У Премьер-министра Овика Абраамяна состоялось совещание по вопросам использования природных ресурсов и обеспечения природоохранных требований. Министр экономики РА Карен Чшмаритян, Министр энергетики и природных ресурсов РА Ерванд Захарян и Министр охраны природы... подробности »
Правительство предлагает обсудить на завтрашнем внеочередном заседании Национального Собрания актуальные вопросы
Сегодня состоялось внеочередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство одобрило проект закона о внесении изменений в Кодекс административного судопроизводства РА. Пункт 6 части 1 статьи 73 принятого в 2007 году кодекса... подробности »
Премьер-министр РА: «Внедрение налогового кодекса будет одной из гарантий конкурентоспособности нашей экономики и страны»
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял участие в открытии международной конференции, посвященной разработке единого налогового кодекса Армении. Мероприятие организовали Министерство финансов РА и Программа налоговых реформ Агентства международного развития... подробности »
Овик Абраамян в Арташате встретился с абитуриентами, сдающими единый вступительный экзамен
Премьер-министр Овик Абраамян посетил арташатскую школу №1, где проводился единый экзамен по предмету «Математика». В присутствии Овика Абраамяна и при участии студентов были вскрыты закрытые конверты с тестами единого экзамена по предмету «Математика».... подробности »