Հովիկ Աբրահամյանին է ներկայացվել իտալական Ceramisia ընկերության ներդրումային ծրագիրը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է հախճապակու արտադրությամբ զբաղվող իտալական Ceramisia ընկերության փոխնախագահ Ֆեդերիկո Պոլիդորիին: Իտալական ընկերության փոխնախագահը վարչապետին է ներկայացրել իրենց կողմից Հայաստանում նախատեսվող ներդրումային ծրագիրը: Մասնավորապես,... մանրամասն »
Վարչապետի մոտ քննարկվել են ՀՊՃՀ-ի զարգացմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատար Հովհաննես Թոքմաջյանին, ՀՊՃՀ պրոֆեսոր Վլադիմիր Մովսիսյանին և ՀՊՃՀ ռեկտորի խորհրդական Մուրադ Մուրադյանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ կրթության և գիտության... մանրամասն »
Նախատեսվում է շրջանառության հարկը 3,5-ից նվազեցնել 1 տոկոսի
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացման խորհրդի հերթական նիստը, որի ընթացքում զեկուցվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարության և ՓՄՁ-ների ներկայացուցիչների միջև տեղի ունեցած ինտենսիվ... մանրամասն »
Վարչապետը մասնակցել է «Ճգնաժամը Սիրիայում. մարտահրավերներ հավատքի համայնքների համար» միջազգային խորհրդաժողովի բացմանը
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ և ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մասնակցությամբ այսօր մեկնարկել է «Ճգնաժամը Սիրիայում. մարտահրավերներ հավատքի համայնքների համար» թեմայով երկօրյա... մանրամասն »

Овику Абраамяну представили инвестиционную программу итальянской компании Ceramisia
Премьер-министр Овик Абраамян принял вице-президента занимающейся производством фаянса итальянской компании Ceramisia Федерико Полидори. Вице-президент итальянской компании представил Премьер-министру намеченную ими в Армении инвестиционную программу. В частности,... подробности »
Среда, 11 Июнь 2014
У Премьер-министра обсуждены вопросы развития ГИУА
Премьер-министр Овик Абраамян принял исполняющего обязанности ректора Государственного инженерного университета Армении (ГИУА) Ованнеса Токмаджяна, профессора ГИУА Владимира Мовсисяна и советника ректора ГИУА Мурада Мурадяна. На встрече присутствовал также Министр... подробности »
Планируется налог с оборота снизить с 3,5% до 1%
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета развития малого и среднего предпринимательства РА, в ходе которого были доложены результаты интенсивных обсуждений, состоявшихся между Министерством... подробности »
Премьер-министр принял участие в открытии международной конференции «Кризис в Сирии: вызовы для религиозных общин»
В Первопрестольном Святом Эчмиадзине под председательством Его Святейшества Католикоса Всех Армян Гарегина Второго и при участии Премьер-министра РА Овика Абраамяна сегодня стартовала двухдневная международная конференция на тему «Кризис в Сирии: вызовы для... подробности »