Վարչապետն ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրենին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրեն Հենրի Քերալին: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակի տնօրեն Ժան- Միշել Հափին: Վարչապետը, ողջունելով հյուրերին, բարձր է գնահատել ՀԲ-ի հետ ծավալված... մանրամասն »
Գործարարները պետք է աշխատեն հավասար դաշտում և խաղի նույն կանոններով
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: «Այսօր աշխարհով մեկ նշվում է ընտանիքի միջազգային օրը», - դիմելով ներկաներին, ասել է վարչապետը: - Ընտանիքը մեր պետության հիմքն է, իսկ ամուր ընտանիքն ուժեղ պետության... մանրամասն »
Կառավարության ռազմավարական ծրագրերում առանցքային տեղ է հատկացված գիտելիքահեն հասարակության կայացմանը. ՀՀ վարչապետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Երևանի պետական համալսարանում մասնակցել է մայիսի 14-16-ն անցկացվող Բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների եվրոպական ասոցիացիայի գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքներին: Միջոցառմանը ներկա էր նաև ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:... մանրամասն »

Четверг, 15 Май 2014
Премьер-министр Овик Абраамян принял регионального директора Всемирного банка Генри Керала. Во встрече участвовал также директор ереванского офиса Всемирного банка Жан-Мишель Апи. Премьер-министр, приветствуя гостей, высоко оценил развернувшееся с ВБ... подробности »
Предприниматели должны работать в равном поле и по одинаковым правилам игры
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. «Сегодня во всем мире отмечается международный день семьи», - обратившись к присутствующим, сказал Премьер-министр. – Семья является основой нашего... подробности »
Премьер-министр РА: в стратегических программах Правительства ключевое место уделено становлению опирающегося на знания общества
Премьер-министр Овик Абраамян в Ереванском государственном университете принял участие в работе проводящейся 14-16 мая генеральной ассамблеи Европейской ассоциации высших учебных заведений. На заседании присутствовал также Министр образования и науки РА Армен Ашотян.... подробности »