Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է «Կրեդի ագրիկոլ» բանկի գլխավոր տնօրենի տեղակալին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է ֆրանսիական «Կրեդի ագրիկոլ» բանկի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Քսավիե Մյուսկայի գլխավորած պատվիրակությանը: Զրուցակիցները նախ իրենց ցավակցությունն են հայտնել «Ակբա-կրեդիտ ագրիկոլ» բանկի ղեկավար Ստեփան Գիշյանի անժամանակ... մանրամասն »
«Հանրությունը սպասում էր այս որոշումը», - վարչական պատասխանատվություն չկիրառելու որոշման առթիվ ասել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը
Գործադիրն իր այսօրվա նիստում սահմանել է, որ տրանսպորտային այն միջոցի, որի համար դրա օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության պայմանագիր երբևէ չի կնքվել ու այդ տրանսպորտային միջոցով կատարված Վարչական իրավախախտման վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 129.2-րդ... մանրամասն »
Որոշումը միտված է սահմանամերձ բնակավայրերի պաշտպանունակության բարձրացմանը Տարածք է տրամադրվում «Հայաստանի ազգային սկաուտական շարժում» ՀԿ-ին
Այսօրվա նիստում ՀՀ կառավարությունը որոշել է Պաշտպանության նախարարության կողմից ներկայացված մարտական գործողությունների հետևանքով չօգտագործվող և 2009-2013թթ. ընթացքում հակառակորդի կողմից հողատարածքների գնդակոծման դեպքեր ունեցող սահմանամերձ համայնքների վարչական... մանրամասն »
Կառավարությունը քայլեր է ձեռնարկում սիրիահայերին օժանդակելու ուղղությամբ Գործադիրը կարևորում է օտարերկրյա ներդրումները Երևանի պետհամալսարանի շրջանավարտը ուսումը կշարունակի առաջատար բուհում
Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն անդրադարձել է սիրիահայերին և հատկապես Քեսաբի բնակիչներին աջակցելու քայլերին: Նշելով այդ ուղղությամբ ձեռնարկվող միջոցները, մասնավորապես Ազգային Ժողովի պատգամավորների ներկայացրած հարցերը ստեղծված նոր... մանրամասն »
Հաստատվել է մատնադրոշմային քարտադարանի գործունեության կարգը Կհամալրվեն ոստիկանության կրտսեր խմբի թափուր պաշտոնները
ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հաստատել է ՀՀ ոստիկանությունում մատնադրոշմային քարտադարանի կազմակերպման և գործունեության կարգը, որով կանոնակարգվում են վերցված մատնադրոշմը և դեպքի վայրից վերցված ձեռքի հետքը մատնադրոշմային քարտարան մուտքագրելու, հաշվառելու,... մանրամասն »
Սոցիալական փաթեթի շահառուներին կմատուցվի ավելի որակյալ և մատչելի բուժօգնություն Գործադիրը ձեռնարկում է քաղավիացիայի գլխավոր վարչության գործունեության արդյունավետությունը բարձրացնելու միջոցներ
2014թ. մարտի 27-ին տեղի ունեցած հերթական նիստում ՀՀ կառավարությունը հաստատել է՝ - սոցիալական փաթեթի շահառուների առողջապահական փաթեթի շրջանակում պետության կողմից երաշխավորված անվճար բժշկական օգնության ու սպասարկման կազմակերպման և ֆինանսավորման, ինչպես նաև... մանրամասն »
Համապատասխանեցվում է Հայաստանի և Մաքսային միության օրենսդրական դաշտը ՀԱԷԿ գործող էներգաբլոկը հոսանք կտա մինչև 2016թ. սեպտեմբեր Բելառուսական գյուղտեխնիկան կշարունակի աշխատել Հայաստանում
Հայաստանի Հանրապետությունը որդեգրել է Մաքսային միությանն անդամակցելու պետական քաղաքականություն, որի արդյունքում անհրաժեշտություն է առաջացել ագրոարդյունաբերության ոլորտի օրենսդրական դաշտը համապատասխանեցնել Մաքսային միության օրենսդրությանը: Այսօրվա նիստում... մանրամասն »

Четверг, 27 Март 2014
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую заместителем генерального директора французского банка «Креди агриколь» Ксавье Мюска. В начале встречи собеседники выразили свои соболезнования в связи с безвременной кончиной руководителя банка... подробности »
«Общество ждало принятия этого решения», - сказал по поводу решения о неприменении административной ответственности Премьер-министр Тигран Саркисян
Правительство на своем сегодняшнем заседании постановило, что по отношению к владельцу автотранспортного средства, для которого никогда не заключалось договора обязательного страхования вытекающей из его использования ответственности, и с 1 января 2011 года не... подробности »
Постановление направлено на повышение обороноспособности приграничных населенных пунктов Предоставляется площадь общественной организации «Национальное скаутское движение Армении»
На сегодняшнем заседании Правительство РА решило выделить областным администрациям Араратской, Гегаркуникской, Вайоц Дзорской и Тавушской областей около 66 млн драмов с целью выплаты в бюджеты соответствующих общин вместо являющихся налогоплательщиками физических и... подробности »
Правительство предпринимает шаги в направлении оказания помощи сирийским армянам Правительство придает важное значение иностранным инвестициям Выпускник Ереванского госуниверситета продолжит учебу в ведущем вузе
На сегодняшнем заседании Правительства Премьер-министр РА Тигран Саркисян коснулся шагов по оказанию помощи сирийским армянам и особенно жителям Кесаба. Указав предпринимаемые в этом направлении средства, в частности, представленные депутатами Национального... подробности »
Утвержден порядок деятельности дактилоскопической картотеки Будут замещены вакантные должности младшей группы полиции
Правительство РА на сегодняшнем заседании утвердило порядок организации и деятельности дактилоскопической картотеки в Полиции РА, которым упорядочиваются отношения, связанные с взятием отпечатков пальцев, вводом взятых на месте происшествия отпечатков пальцев в... подробности »
Бенефициарам социального пакета будет предоставляться более качественная и доступная медпомощь Правительство принимает меры для повышения результативности деятельности Главного управления гражданской авиации
На состоявшемся 27 марта 2014 года очередном заседании Правительство РА утвердило: - порядок организации и финансирования гарантированной бесплатной медицинской помощи и обслуживания в рамках здравоохранительного пакета бенефициаров социального пакета, а также... подробности »
Законодательное поле Армении приводится в соответствие с законодательством Таможенного союза Действующий энергоблок Армянской АЭС будет давать электроэнергию до сентября 2016 года Белорусская сельхозтехника продолжит работать в Армении
Республика Армения проводит государственную политику по вступлению в Таможенный союз, в результате чего возникла необходимость приведения законодательного поля агропромышленной сферы Армении в соответствие с законодательством Таможенного союза. На сегодняшнем... подробности »