Ընթացիկ տարում Դիլիջանի 80 տոկոսը կապահովվի շուրջօրյա ջրամատակարարմամբ
Տիգրան Սարգսյանի աշխատանքային այցը Դիլիջան շարունակվում է: Կառավարության ղեկավարի գլխավորությամբ Դիլիջանի քաղաքապետարանում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում մարզպետ Արմեն Ղուլարյանը և քաղաքապետ Արմեն Սանթրոսյանը զեկուցել են առկա խնդիրներն ու... մանրամասն »
Կայացել է «Հետ-Ռիո+20» գործընթացի աշխատանքների կանոնակարգման միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը
Կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել ՄԱԿ-ի «Ռիո+20» կայուն զարգացման գագաթաժողովի «Հետ-Ռիո+20» համաշխարհային գործընթացի աշխատանքները կանոնակարգելու նպատակով ստեղծված միջգերատեսչական հանձնաժողովի առաջին նիստը՝ ՀՀ պետական կառավարման մարմինների և... մանրամասն »
Դիլիջանի միջազգային դպրոցը համաշխարհային կրթական քարտեզի վրա կունենա իր մեծ դերն ու նշանակությունը. ՀՀ վարչապետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն աշխատանքային այց է կատարել Դիլիջան: Կառավարության ղեկավարը եղել է Դիլիջանի միջազգային դպրոցում, որտեղ նրան ներկայացրել են կրթական այդ հաստատության շինարարական աշխատանքների ընթացքը: Դիլիջանի միջազգային դպրոցն իր դռները կբացի 2014 թվականի... մանրամասն »
Պետական ծառայողներին մատչելի բնակարաններով ապահովման ծրագիր
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը պետական ծառայողների բնակարանային խնդիրների լուծմանն աջակցելու նպատակով նախաձեռնել է միջնորդային ծրագիր (այսուհետ՝ ծրագիր), որի նպատակը ծրագրի իրականացման համար վստահելի գործընկեր` իրավաբանական և (կամ) ֆիզիկական անձ և (կամ)... մանրամասն »

Пятница, 7 Февраль 2014
Продолжается рабочий визит Тиграна Саркисяна в Дилижан. Под председательством Главы Правительства в мэрии Дилижана состоялось совещание, в ходе которого губернатор Армен Гуларян и мэр Армен Сантурян доложили об имеющихся проблемах и осуществленных работах. Было... подробности »
Состоялось первое заседание межведомственной комиссии по упорядочению работ процесса «Пост-Рио+20»
В Правительстве сегодня состоялось первое заседание межведомственной комиссии, созданной с целью упорядочения работ всемирного процесса «Пост-Рио+20» саммита устойчивого развития ООН «Рио+20» с участием представителей органов государственного управления и... подробности »
Премьер-министр: Дилижанская международная школа будет иметь большую роль и значение на мировой карте образования
Премьер-министр Тигран Саркисян совершил рабочий визит в Дилижан. Глава Правительства побывал в Дилижанской международной школе, где ему представили ход строительных работ этого учебного заведения. Дилижанская международная школа откроет свои двери в сентябре 2014... подробности »