Կենսաթոշակը կավելանա 15 տոկոսով, պետական հատվածի աշխատավարձը` մոտ 40 տոկոսով
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել «ՀՀ 2014 թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծին, որի համաձայն 2014 թ. համախմբված բյուջեն կկազմի` եկամուտների գծով` 1.161.9 մլրդ դրամ... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության և ԱՄՆ ՄԶԳ-ի միջև ստորագրվել է օժանդակության համաձայնագիր
Հայաստանի կառավարության և ԱՄՆ-ի միջազգային զարգացման գործակալության միջև ստորագրվել է Օժանդակության համաձայնագիր: «Առավել մասնակցային, արդյունավետ և հաշվետու կառավարում» ծրագրի շուրջ համաձայնագիրը ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության անունից՝ ՀՀ... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Տիգրան Կարապետյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի օգնական։ *** Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 1976 թ. սեպտեմբերի 11, ք. Երևան Կրթություն 1993-1994 թթ. - Վենետիկի Մուրադ-Ռաֆայելյան քոլեջ... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Սերժիկ Սրապիոնյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարարի տեղակալ։ *** Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 1957 թ. ապրիլի 6, ՀՀ Արմավիրի մարզ, գ. Արտաշար Կրթություն 1977-1983 թթ. - Երևանի պետական... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Աշոտ Մարդյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզպետի տեղակալ։ *** Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 1968 թ. նոյեմբերի 11, ք. Գորիս Կրթություն 1985-1987 թթ. - Թուրքմենստանի պետական համալսարանի... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Մուշեղ Աբգարյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության Արագածոտնի մարզպետի տեղակալ։ *** Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 1982 թ. մայիսի 21, ՀՀ Արագածոտնի մարզ, գ. Սարալանջ Կրթություն 1996-1999 թթ. - Ապարան... մանրամասն »

Суббота, 28 Сентябрь 2013
Сегодня состоялось внеочередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Правительство Армении одобрило проект закона «О государственном бюджете Республики Армения на 2014 год», согласно которому в целом... подробности »
Между Правительством Армении и АМР США подписано Соглашение о содействии
Между Правительством Армении и Агентством международного развития США подписано Соглашение о содействии. Соглашение по программе «Максимально представительское, эффективное и подотчетное управление» подписали: от имени Республики Армения –... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Тигран Карапетян назначен помощником Премьер-министра Республики Армения.   *** Дата и место рождения 11 сентября 1976 года, г. Ереван Образование 1993-1994 гг. – Венеция, Италия, колледж... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Сержик Срапионян назначен заместителем Министра диаспоры Республики Армения.   *** Дата и место рождения 6 апреля 1957 года, Армавирская область, с. Арташар Образование 1977-1983 гг. – отделение... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Ашот Мардян назначен заместителем губернатора Сюникской области Республики Армения.   *** Дата и место рождения 11 ноября 1968 года, г. Горис Образование 1985-1987г. – факультет математики... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Мушег Абгарян назначен заместителем губернатора Арагацотнской области Республики Армения.   *** Дата и место рождения 21 мая 1982 года, Арагацотнская область Республики Армения, с. Сараландж... подробности »