Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Վարդան Արամյանն ազատվել է ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալի պաշտոնից` այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Բարելավվել է Հայաստանի մրցունակության ցուցանիշը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Բացելով նիստը, վարչապետը տեղեկացրել է, որ մրցունակության համաշխարհային զեկույցի համաձայն Հայաստանի դիրքը բարելավվել է: Կատարված ուսումնասիրության և զեկույցի այլ... մանրամասն »
Հրապարակվել է համաշխարհային մրցունակության զեկույցը, ըստ որի Հայաստանն ավելի նպաստավոր դիրք է գրավել. վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ներածական խոսքը կառավարության նիստում
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյան - Մրցունակության համաշխարհային զեկույցում Հայաստանն իր դիրքը բարելավել է 3 կետով, բայց մեզ համար չափազանց կարևոր է, թե ինչ չափանիշներով ենք մենք կարողացել բարելավել մրցունակությունը Հայաստանի Հանրապետությունում և ինչ չափանիշներով են մեր... մանրամասն »

Четверг, 5 Сентябрь 2013
Решением Премьер-министра Тиграна Саркисяна Вардан Арамян освобожден от должности заместителя Министра финансов Республики Армения в связи с переходом на другую работу.
Улучшился показатель конкурентоспособности Армении
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Открывая заседание, Премьер-министр проинформировал, что согласно всемирному докладу конкурентоспособности, позиция Армении улучшилась. О... подробности »
Вступительное слово Премьер-министра Тиграна Саркисяна на заседании Правительства: опубликован всемирный доклад конкурентоспособности, согласно которому Армения заняла более благоприятную позицию
Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян – Во всемирном докладе конкурентоспособности Армения улучшила свою позицию на 3 пункта, но для нас крайне важно, по каким показателям мы сумели улучшить конкурентоспособность в Республике Армения и по каким... подробности »