Հաստատվել են ոսկեգործության, ադամանդագործության և ժամագործության զարգացման 2013-2020 թթ. ոլորտային ռազմավարությունները
Կառավարությունում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին կից արդյունաբերական խորհրդի հերթական նիստը: Մինչ օրակարգային հարցերի քննարկումը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Տիգրան Հարությունյանը տեղեկատվություն է... մանրամասն »
Կայացել է սոցիալական ինտեգրված ծառայությունների համակարգի կառավարման խորհրդի նիստ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել սոցիալական ինտեգրված ծառայությունների համակարգի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը զեկուցել է սոցիալական ինտեգրված... մանրամասն »
Ամփոփվել են ՀՀ պետական կառավարման մարմինների 2013 թ. առաջին կիսամյակի գործունեության արդյունքները
Կառավարությունում շարունակվել է ՀՀ պետական կառավարման մարմինների 2013 թ. առաջին կիսամյակի գնահատված կատարողականների և ՀՀ կառավարության 2013 թ. գործունեության միջոցառումների ծրագրի ու գերակա խնդիրների կատարման մասին հաշվետվությունների քննարկումը։ Հաշվետու տարվա... մանրամասն »
Հայաստան է ներկրվել բելառուսական տրակտորների առաջին խմբաքանակը
Ի կատարումն Հայաստանի և Բելառուսի նախագահների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության, 2013 թ. մայիսի 31-ին Բելառուս կատարած այցի շրջանակում Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Բելառուսի վարչապետ Միխայիլ Մյասնիկովիչի միջև պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել, որ... մանրամասն »

Пятница, 26 Июль 2013
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве состоялось очередное Промышленного совета при Премьер-министре Республики Армения. Перед обсуждением вопросов повестки дня заместитель Министра экономики Армении Тигран Арутюнян представил... подробности »
Состоялось заседание Совета управления внедрением системы интегрированных социальных услуг
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления внедрением системы интегрированных социальных услуг. Министр труда и социальных вопросов Республики Армения Артем Асатрян доложил о ходе... подробности »
Подведены итоги деятельности органов государственного управления Республики Армения за первое полугодие 2013 года
В Правительстве продолжилось обсуждение отчетов органов государственного управления Республики Армения о проделанной работе и выполнении программы мероприятий деятельности и приоритетных задач Правительства Республики Армения за первое полугодие 2013 года. О... подробности »
В Армению ввезена первая партия белорусских тракторов
Во исполнение достигнутой между президентами Армении и Беларуси договоренности, 31 мая 2013 года в рамках совершенного в Беларусь визита между Премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном и Премьер-министром Беларуси Михаилом Мясниковичем была достигнута... подробности »